Навчання по-фінськи: гнучкість та увага до кожного

Навчання по-фінськи: гнучкість та увага до кожного

4-8 березня 2019 року в рамках програми «Стажування для освітян + школа з англійської мови» відбулося стажування у Західно-Фінляндському Коледжі в м. Гуйттінен (Фінляндія). Захід організовано Інститутом міжнародної академічної та наукової співпраці.

Під час наукового стажування його учасники вивчали англійську мову в Західно-Фінляндському коледжі та проектний підхід до організації навчального процесу у дитсадках, школах, ЗВО Фінляндії. Крім того, знайомилися з іншою культурою та підходом до навчання і виховання дітей та підлітків.

У політехніці розказували про дистанційне навчання, у школах про нову програму освіти, яка впроваджується вже другий рік, у садках про підхід до виховання діток. Крім того, цікаво було ознайомитися з інклюзивним навчанням. Нова програма навчання ставить акцент не на тому, щоб навчати, а на тому, як навчати.

Педагог має заохотити до навчання і бути носієм змін, а для цього однозначно треба самому над собою працювати. Водночас цінним є те, що діти і педагоги здійснюють самоаналіз.

Не заважаючи на те, що фінський клімат не дуже теплий, атмосфера під час навчання та стажування була дуже тепла і гостинна.

Герасимяк Неля

Доцент кафедри маркетингу Луцького НТУ