Навчання, розваги та перспективи: студентам Луцького НТУ розповіли про освіту за кордоном

Навчання, розваги та перспективи: студентам Луцького НТУ розповіли про освіту за кордоном

У Луцькому національному технічному університеті відбулася презентація міжнародних освітніх програм для студентів, завдяки яким молодь може пройти навчання та стажування у закордонних університетах-партнерах та отримати диплом міжнародного зразка.

Відтак, начальник відділу міжнародних зв’язків Луцького НТУ Тетяна Корнейко та фахівець відділу Сніжана Матиньчук розповіли студентам про можливості навчання у Лодзькій політехніці (Польща), Люблінській політехніці Польща), політехнічному університеті Браганси (Португалія) та надали детальну інформацію про навчання за програмою подвійного диплому. Крім того, студенти на власні очі побачили відео-відгуки однолітків, які долучилися до освітніх програм і уже пройшли навчання у закордонних ЗВО, або ж нині перебувають там. Окрім особливостей навчання, студенти продемонстрували своє дозвілля, гучні дискотеки, екскурсії, творчі заходи та акції, у яких активно беруть участь.

Варто зазначити, що програми академічної мобільності діють згідно з підписаними угодами про співпрацю між Луцьким НТУ та партнерськими закладами освіти.

Так, Лодзька політехніка – державний технічний навчальний заклад, розташований в одному з найбільших міст Польщі. Технічний університет у Лодзі входить в п’ятірку найкращих технічних закладів Польщі. Для українців він особливо цікавий тим, що пропонує великі знижки на навчання, також щороку для громадян України виділяють безкоштовні місця, вступ на які відбувається на конкурсній основі.

Нині у Лодзькому технічному університеті навчаються більше 20 000 студентів з різних куточків світу. У закладі можна отримати ступінь бакалавра, магістра та доктора наук. Лекції читають здебільшого польською та англійською мовами. Університет включає такі факультети: механічний; електротехніки, електроніки, інформатики та автоматизації; хімічний; текстильної промисловості; біотехнології та харчової хімії; будівництва, архітектури та охорони навколишнього середовища; організації та управління; інженерних процесів та охорони навколишнього середовища; міжнародний інженерний факультет (IFE).

Крім того, Лодзька політехніка – це навчальний заклад кампусного типу, де адміністративні, лабораторні, навчальні, спортивні приміщення та навіть власний парк знаходяться на території 32 га. Університет пропонує студентам велику кількість міжнародних програм, а також активну позаосвітню діяльність у гуртках, починаючи від наукового до спортивного та творчого спрямувань.

Люблінська Політехніка (PL) (презентація) – один із п’яти державних навчальних закладів Любліна, єдиний вищий навчальний заклад технічного спрямування.

Університет пропонує навчання на 6 факультетах, 18 напрямках та понад 50 спеціальностях, що відкриває студентам перспективи працевлаштування за кордоном. У Політехніці діють підпорядковані ректору підрозділи, які надають широкий спект науково-педагогічних, освітніх та рекреаційних послуг: Центр іноземних мов, Центр фізичної культури та спорту, бібліотека, Інформаційний центр, Центр інноваційних та передових технологій, Центр трансферу технологій, Люблінський інкубатор підприємництва, Бюро розвитку, сприяння та кооперації, Бюро кар’єри. Значну увагу в університеті звертають на вивчення іноземних мов. Студенти мають змогу отримати міжнародний сертифікат знання англійської мови через акредитовані екзаменаційні центри. Українці можуть пройти курси польської мови.

Крім того, у Політехніці діє розгалужена мережа студентських спілок та організацій, є змога відвідувати хор, танцювальні та спортивні секції, активно розвивається студентське самоврядування. На території студентського містечка Люблінської Політехніки знаходиться 14 дидактичних корпусів (частина з них – пам’ятки архітектури). Усі навчальні корпуси, спортивні бази, бібліотека, гуртожитки та їдальня розташовані поруч, що спрощує навчальний процес та вирізняє Люблінську Політехніку серед інших університетів.

Що стосується навчання у Португалії, то Браганса - це невелике місто, яке має 25 тисяч населення, серед них, 7 тисяч – це студенти університету, тож фактично це студентське містечко. З них 2 тисячі – здобувачі освіти із більше 70 країн світу. Чим важливий університет: уже 5 років поспіль Політехнічний Інститут Браганси є першим у рейтингу ЄС серед португальських політехнічних закладів освіти. Дуже важливо, що іноземні студенти мають такі ж права як португальська молодь, а це право на якісну освіту, доступ до усіх навчальних баз, лабораторій, бібліографічних  даних, право на отримання страховки всередині університету тощо.

Власне у Політехнічному Інституті Браганси є можливість отримання диплому подвійного зразка (презентація). Так, програма подвійного диплому – це програма інституціональної співпраці між Луцьким НТУ та IPB (Політехніка Браганси) на рівні магістра за декількома спеціальностями. На даний момент заявки відкриті для студентів 1-го курсу магістрів з наступних спеціальностей та освітніх програм: «Автоматизація та комп’ютерно-інтегровані технології»; «Будівництво та цивільна інженерія»; «Екологія»; «Економіка»; «Комп'ютерні науки»; «Логістика»; «Маркетинг»; «Менеджмент»; «Міжнародні економічні відносини»; «Облік і оподаткування»; «Підприємництво, торгівля та біржова діяльність»; «Прикладна механіка».

Програма передбачає один рік навчання у магістратурі Луцького НТУ, другий рік навчання у Брагансі та захист дипломної роботи під керівництвом двох кураторів – португальського та українського. Перший рік навчання в магістратурі Луцького НТУ відбувається за схемою: перебуваєте в Україні; успішно виконуєте програму першого року навчання магістратури Луцького НТУ;  подаєте заявку у ВМЗ на участь у програмі подвійного диплому за обраною спеціальністю та берете участь у конкурсі на участь у програмі подвійного диплому (критерії відбору: рівень знань англійської мови, рівень успішності). Другий рік навчання в магістратурі IPB (Португалія) складається з таких етапів: перебуваєте в Португалії, навчаєтесь в магістратурі IPB, за узгодженим планом (зазвичай 2-3 додаткові дисципліни), навчання на англійській мові; готуєте одну магістерську роботу на англійській мові, під спільним керівництвом професорів з обох університетів; захищаєте магістерську роботу в обох університетах і отримуєте диплом Луцького НТУ та IPB.

Отримати детальну інформацію про кожну із програм, терміни подачі заявок, вартість навчання, умови проживання, збір необхідних документів тощо, можна у відділі міжнародних зв’язків Луцького НТУ за адресою: вул..Львівська, 75, каб. 220
43-018, Луцьк
тел./факс (+38-0332) 746150 
e-mail: inter_ldtu@ukr.net
interlntu@gmail.com

Не будьте байдужими, пізнавайте світ і розвивайтеся, долучайтеся до програм міжнародного обміну і стажування і робіть своє життя яскравим!

Ілона Карпюк, інформаційний відділ Луцького НТУ