Найкраща якість в суддівстві – це людяність: суддя Конституційного суду у Луцькому НТУ

Найкраща якість в суддівстві – це людяність: суддя Конституційного суду у Луцькому НТУ

У стінах Луцького НТУ сьогодні особливий гість – Заслужений юрист України, кандидат юридичних наук, багаторічний  голова Апеляційного суду Волинської області, а нині суддя Конституційного Суду України Петро Філюк.

Велика честь для університету приймати таких поважних гостей, утім найбільше пощастило студентам нашого ЗВО, які навчаються на кафедрі права. Саме із ними зустрівся Петро Філюк, аби поділитися власним професійним та життєвим досвідом, дати корисні поради та поспілкуватися із майбутніми колегами у невимушеній атмосфері.

Із вітальним словом виступила доцент кафедри права та учений секретар Луцького НТУ Алла Земко: «Раді вітати у нашому університеті не просто поважного юриста, але й чудову людину, прекрасного організатора та висококласного спеціаліста.  Петро Філюк пройшов довгий юридичний шлях від слідчого, судді та голови районного суду, голови Апеляційного суду і сьогодні є суддею Конституційного суду України. І до речі, ця посада його точно не зіпсувала, адже він завжди був щирою та відкритою людиною і таким залишився досі».

Про важливість таких зустрічей для студентів зазначила проректор з НПР та забезпечення якості освіти Оксана Ляшенко.

«Ми - один з перших університетів на Волині та в Західній Україні, які почали тісну співпрацю з зовнішніми стейкхолдерами. Ми стараємося для вас, бо зараз ви на студентському шляху, на шляху здобуття знань, коли іноді відчуваєте себе загубленими, дезорієнтованими. Саме зараз для вас дуже важливо побачити приклади успішних людей, професіоналів з вашої предметної галузі. Найкращим прикладом такої людини, яка зможе вас надихнути і зорієнтувати в потоці знань, інформації, можливостей і перспектив, буде тільки та людина, яка сама пройшла цей шлях, яка знає це зсередини і з свого досвіду», - звернулася проректор до молоді.

Згодом студенти мали нагоду поспілкуватися із гостем та почути поради досвідченого судді.

Петро Філюк, зокрема, розповів про створення Конституційного суду, які питання він вирішує та який склад суддів має. Спікер також поділився думками з приводу складнощів, які існують у судовій системі та перелічив вимоги, які ставляться перед працівниками суду. Він поділився досвідом побудови кар’єрного шляху та порадив, яким чином краще здобувати практичні навички та якими компетентностями варто володіти.

Петро Філюк також закликав молодь навчатися, відкривати для себе нові можливості та здобувати знання, адже будь-яка професія вимагатиме фаховості. І хоча не усі зможуть бути суддями чи прокурорами, але справжніх спеціалістів в галузі дуже мало і кожен роботодавець хоче його мати.

Найцікавішим стало твердження гостя про те, якими найкращими якостями повинен володіти суддя: «Всього знати неможливо, але навчатися потрібно. Як на мене, немає значення, який університет ти закінчив, важливо - хто ти. Коли мене запитують, які найкращі якості судді, я відповідаю, що це - людяність. Всього іншого можна навчитись, але якщо немає людського, звичайного, то нічого не буде, адже судя, в першу чергу, це - людина, яка відчуває і розуміє. Треба жити правильно, нікому не робити зла. Тому будьте людьми».

Впродовж зустрічі студенти активно цікавилися тими питаннями, які їх турбують щодо обраної професії, просили у судді практичних порад та у форматі вільного спілкування обговорювали цікаві та актуальні теми юридичної галузі.

Ілона Карпюк, відділ іміджу та промоції