Нові лабораторії та програмне забезпечення: про що говорили на засіданні кафедри галузевого машинобудування

Нові лабораторії та програмне забезпечення: про що говорили на засіданні кафедри галузевого машинобудування

У стінах Луцького національного технічного університету відбулося відкрите засідання кафедри галузевого машинобудування та лісового господарства, під керівництвом завідувача Віталія Пуця та за участі ректора Петра Савчука.

Передусім ректор наголосив на тому, що подібні засідання вкрай важливі задля налагодження ефективної взаємодії із колективом, напрацювання нових ідей та реалізації спільних планів. Петро Савчук, зокрема, підняв кадрове питання, наявність ставок для педагогів та участь у конкурсі на отримання посад. Крім того, ректор розповів про заплановані ремонтні роботи в університеті, оновлення матеріально-технічної бази, залучення інвесторів, перспективи відкриття нових лабораторій та аудиторій.

Водночас Петро Савчук зачепив питання ймовірного розподілу кафедри, аби зробити її більш ефективною за окремими напрямками. Втім, за словами декана машинобудівного факультету Ігоря Цизя, поки доцільніше кафедру тримати саме у такому складі, якою вона є, адже в такому випадку, колектив має бути єдиним організмом, проходити перекваліфікації, долучатися до сфери лісового господарства, а також допомагати один одному.

Із таким твердженням погодився й Віталій Пуць. Він додає, що кафедру розділяти зарано і з точки зору результатів наукової роботи, і враховуючи якість діяльності лабораторій та в цілому педагогічного складу кафедри.

«Якщо ми будемо працювати усім колективом, набагато реальніше реалізувати заплановане і досягнути результату», - зазначає Пуць.

Про ймовірне стажування викладачів кафедри у Німеччині додав Петро Савчук. Варто нагадати про нещодавно підписану угоду між Луцьким НТУ та академією BZEE. За результатами домовленостей, викладачі Луцького НТУ мають можливість пройти 6-тижневе стажування у Німеччині в галузі вітроенергетики, аби згодом поділитися передовим досвідом зі студентами у новоствореному центрі на базі луцького ЗВО.

Водночас, додає ректор, на часі стоїть питання створення лабораторії в рамках спеціальності «Лісове господарство», яка могла б перетинатися за своїми потужностями із аграрними спеціальностями.

Згодом Віталій Пуць прозвітував про роботу кафедри галузевого машинобудування та лісового господарства і акцентував увагу на перспективах вдосконалення навчального процесу.

Зокрема, у доповіді йшлося про те, за якими напрямками готують фахівців на кафедрі. Так, кафедра здійснює підготовку за освітнім ступенем бакалавра та магістра у  галузі знань «Механічна інженерія», спеціальність «Галузеве машинобудування»; за ступенем бакалавра - галузь знань «Виробництво та технології», спеціальність «Технології легкої промисловості»; за ступенем бакалавра - галузь знань «Аграрні науки та продовольство»,  спеціальність «Лісове господарство».

До того ж, Віталій Пуць наголосив на необхідності облаштування комп’ютерного класу з програмним забезпеченням автоматизованого проектування одягу, адже компанія Assyst готова надати ліцензоване програмування для навчання студентів. Більше того, маючи подібне забезпечення, на базі університету виникне можливість проведення навчальних курсів для працівників підприємств.

Водночас, завкафедри розповів про успіхи, які вдалося досягнути за рік. Відтак, на кафедрі відкрили лабораторію швейної індустрії; провели Міжнародну науково-технічну конференцію «Інженерія та технології: наука, освіта, виробництво»; організували міжгалузевий семінар Fashion Side Event; зі студентами долучилися до Всеукраїнської акції «Майбутнє лісу у твоїх руках»; взяли участь у навчально-прикладному тренінгу «Розуміння процесу мерчандайзингу і ролі мерчандайзера в швейній індустрії»; виступили співорганізаторами ІІІ Всеукраїнської науково-практичної конференції «Сучасні тенденції розвитку науки і освіти в умовах поглиблення євроінтеграційних процесів», що відбувалася у Мукачівському державному університеті. Крім того, похизувався Віталій Пуць колегами, котрі пройшли стажування за кордоном, кількістю публікацій науковців кафедри у  міжнародних базах даних, перемогами студентів в олімпіадах та співпрацею з підприємствами регіону.

Серед планів на 2019-2020 навчальний рік, додає Пуць, продовжити благоустрій дендропарку Луцького НТУ; провести монтаж обладнання лісового комплексу; створити лабораторію лісового господарства; провести модернізацію лабораторії «Гідравліки та гідромашин»; створити лабораторію матеріалознавства виробів легкої промисловості; розпочати навчання студентів-технологів легкої промисловості з використанням прикладного програмного забезпечення «Assyst».

Ілона Карпюк, інформаційний відділ Луцького НТУ

Більше фото за посиланням: https://www.facebook.com/pg/LutskNationalTechnicalUniversity/photos/?tab=album&album_id=1266365286850852