Нові можливості для підприємливих студентів: у Луцькому НТУ презентували бізнес-інкубатор

Нові можливості для підприємливих студентів: у Луцькому НТУ презентували бізнес-інкубатор

З нагоди 54-ої річниці у Луцькому національному технічному університеті  презентували  студентський бізнес-інкубатор та стартап школу.

Відтак урочисте представлення нової платформи для студентів представив ректор Луцького НТУ Петро Савчук:

«Сьогодні ми маємо не лише свято в університеті, але й багато супроводжуючих приємностей. Локації, які ми сьогодні презентуємо гостям, готувалися тривалий період, і ось сьогодні ми раді познайомити вас із чудовими платформами. Вони стосуються розвитку студентського самоврядування та підсилення їхніх позицій, сприяють взаємодії зі стейкхолдерами та провідними підприємствами по дуальній освіті, а найголовніше – вони стосуються підсилення позицій міста, області і держави у найрізноманітніших сегментах: від бізнесу до спорту».

Так, ректор розповів, що ідея створення бізнес-інкубатора у Луцькому НТУ зародилася ще багато місяців тому під час його традиційної зустрічі зі студентами «Кава з ректором». Вона полягала у створенні майданчика, де студенти могли б здобути додаткові компетентності для відкриття власного бізнесу.

«Тут вони зможуть набути юридичних, фінансових та комунікативних навиків, які допоможуть їм правильно та конструктивно підійти до втілення власної бізнес-ідеї на території нашої держави. Ми зацікавлені у тому, аби освічена українська молодь лишалася в Україні і мала можливість досягнути успіху тут, на рідній землі, а не їхала шукати щастя за кордон», – наголосив ректор.

Відтак, від 1 квітня 2020 року на базі Луцького НТУ стартував проект «Студентський бізнес-інкубатор та стартап школа». Для учасників програми інкубації, після завершення карантину (студентів старших курсів, пріоритет буде надаватися випускникам неекономічних спеціальностей) передбачено комплекс безкоштовних послуг і ресурсів, а саме:

-забезпечення площею (робоче місце офісного типу); 

-надання в користування офісного обладнання; 

-забезпечення телефонного та інтернет-зв’язку; 

-надання консультаційних послуг з питань реєстрації бізнесу, обліку та оподаткування, маркетингу, юриспруденції тощо; 

-консультації щодо бізнес-планування та управління бізнесом;

-участь у тренінгах та семінарах на теми започаткування та ведення підприємницької діяльності;

-інша методична та технічна підтримка.

Для того, аби взяти участь у конкурсі, необхідно було подати такі документи: конкурсна заявка; опис проектної ідеї; бізнес-план, або первинне фінансове чи техніко-економічне обґрунтування; копія Витягу з Єдиного державного реєстру фізичних осіб-підприємців та громадських формувань (у разі зареєстрованого СПД); письмова згода на обробку персональних даних. Тож, за результатами відбору, уже відомі імена 20 перших інкубантів.

Як зазначив під час презентації проректор із НПР Сергій Шимчук,  студентський бізнес-інкубатор дає можливість підвищити шанси на успіх та зменшити витрати на організацію підприємницької діяльності на стартовому етапі. Головна мета програми інкубації – готувати і випускати успішні бізнес-стартапи, що є фінансово життєздатними й автономними.

«На сьогодні ми підібрали саме той цикл програм, які допоможуть нашим студентам дійсно здобути усі необхідні навички аби більш впевнено себе почувати на бізнес-арені. За результатами навчання наші бізнес-інкубанти зможуть презентувати свої проекти та напрацювати дорожню карту втілення їх у життя.  Хочу побажати нашим інкубантам натхнення, впевненості собі та успіхів у реалізації планів», - додає Шимчук.


Завітала на презентацію студентського бізнес-інкубатора заступниця голови обласної державної адміністрації Тетяна Щербак. Передусім, вона привітала колектив університету із 54-річчям, побажала університету нових наукових звершень та процвітання, а також виконала почесну місію вручення відзнак, грамот та подяк. Зокрема, Тетяна Щербак вручила подяку голови Волинської ОДА трудовому колективу Луцького НТУ в особі ректора Петра Савчука за вагомий внесок у розвиток національної освіти, підготовку кваліфікованих фахівців, високий професіоналізм. Водночас, посадовиця проголосила, що Указом Президента України присвоєно почесне звання «Заслужений працівника освіти України» Сергію Пустюльзі, професору кафедри інженерної та комп’ютерної графіки.

«Рада бути присутньою на такій події. Це кроки, які наближають нас до успішного майбутнього. Це можливість для молоді відкривати в собі таланти, втілювати ідеї, зарекомендувати себе та реалізувати свій потенціал.

Також хочу відзначити вагомий вклад університету у розвиток майбутнього нашої держави, адже рідко можна зустріти людей, які щиро бажають зробити все, щоб молоді, розумні, креативні люди залишалися тут і не виїжджали за кордон. Наша молодь настільки талановита, що ми просто зобов’язані  підтримувати та розвивати її. Давайте й надалі робити усе, аби наше суспільство ставало успішним», - підсумувала Щербак.

На завершення офіційної частини презентації, для молодих бізнес-інкубаторів провели тренінг «Лідерство в підприємництві» та бізнес-гру «Лідерське бінго».

Олена Третяк, інформаційний відділ Луцького НТУ

Фото Ілона Карпюк: 

https://www.facebook.com/media/set/?vanity=LutskNationalTechnicalUniversity&set=a.1595063587314352