Паралельне навчання студентки факультету бізнесу в португальському виші

ПАРАЛЕЛЬНЕ НАВЧАННЯ СТУДЕНТКИ ФАКУЛЬТЕТУ БІЗНЕСУ В ПОРТУГАЛЬСЬКОМУ ВИШІ

Під час навчання у Луцькому національному технічному університеті всі студенти мають можливість за програмою міжнародного студентського обміну провести семестр в інших провідних університетах та інститутах світу. Одним із таких закладів є Політехнічний інститут міста Браганса, що знаходиться в Португалії.

 


Ухвалено рішення, оформлено документи, придбано квиток… і ось я в літаку Варшава–Порто: близько 4 годин польоту. Згодом комфортабельний автобус «Порто–Браганса» – і далека Португалія стала реальністю. Після приїзду мене зустріли представники бюро з найму квартир, поселили у велику квартиру, де вже були студенти з Польщі, Туреччини, Франції та Білорусії, відбулось перше знайомство з містом та інститутом. Містечко Браганса, хоча і не велике, але має дуже потужний Політехнічний інститут, де навчаються близько 10 тисяч осіб, причому щорічно в рамках студентської мобільності сюди приїздять близько 2000 студентів із багатьох країн світу.

 

 

Навчання для таких студентів здійснюється англійською мовою. Водночас можна вивчити португальську мову на спеціальних курсах, після завершення яких видається сертифікат. Власне процес навчання відрізняється від навчання в українських вишах. Наприклад, у мене були заняття 3 рази на тиждень по 2-3 пари. Але, натомість, одна пара триває 2 години. Завдання виконуються групами, одна з яких може налічувати від 2 до 5 студентів із різних країн, які мають виконати спільний проект та захистити його. До складу нашої групи входило 5 осіб із Кабо-Верде, Бразилії та України. Ми отримали завдання написати та представити бізнес-план для фірми, що виготовляє офсетні принтери та експортує їх в іншу країну.

 

 

Особлива відмінність навчання полягає у тому, що студент має право вибору різних дисциплін, які, в основному, мають прикладний характер. Мені дуже цікаво було дізнатися про особливості проведення бізнесу в Португалії; засади міжнародного права; закони, що регулюють роботу бізнесових структур в іншій країні тощо. У кінці семестру з кожного предмета був складений письмовий іспит, який оцінювався за 20-ти бальною шкалою.

 


Протягом семестру проходили різні зустрічі, заходи, організовувалися поїздки в Порту, Лісабон, Мадрид, інші міста Португалії, Іспанії та Марокко. Відбувалося надзвичайно багато концертів та культурних дійств, дуже часто проводилися різноманітні тематичні вечірки. Крім того, у студентів була можливість взяти участь у волонтерській діяльності у межах студентської організації.

 


Цікаво було стати учасником Міжнародного тижня, в рамках проведення якого студенти мали можливість познайомити усіх із культурою своєї країни, вбранням, традиціями, піснями та танцями, а також національними стравами.

 


Швидко й насичено минув час і трішки сумно було залишати нових друзів, таку далеку і, водночас, вже близьку для мене країну. Проте завжди є надія на повернення, на нові пригоди та навчання за магістерською програмою подвійного диплома.

 


 


 

Юлія Семенченко,
студентка факультету бізнесу
Луцького НТУ