Перші реальні результати міжнародної освітньої програми «ТЕMPUS»

За сприяння декана технологічного факультету Луцького НТУ доцента Олега Заболотного та завідувача кафедри КПВ та ТМ професора Віктора Рудя в рамках реалізації міжнародного проекту «Модернізація інженерної освіти в Україні, Грузії, Узбекистані відповідно до технологічних викликів» 25 лютого 2014 року на кафедру комп’ютерного проектування верстатів та технологій машинобудування було придбано та встановлено лабораторний стенд «Електропневматика» компанії «Festo».

Метою придбання стенду є всебічна допомога у візуалізації різного роду вимірювальних перетворювачів для студентів спеціальностей «Технологія машинобудування» та «Металорізальні верстати і системи» при виконанні відповідних лабораторних робіт з дисципліни «Механотроніка».

Механотроніка – галузь науки і техніки, фахівці якої займаються створенням і експлуатацією машин, агрегатів і систем, механічний рух у яких скеровується за допомогою комп’ютерних технологій та інтелектуальних систем.

В якості лабораторного стенду застосовуються вузли та блоки вимірювальних перетворювачів. Студенти будуть виконувати лабораторні роботи, складаючи пневматичні схеми контрольно-сортувального автомату, вимірювальних засобів, схеми пневмоприводу транспортних і виконавчих механізмів автоматів, в яких застосовуються регулюючі та логічні елементи.

Завдяки такому лабораторному стенду наші студенти матимуть змогу в майбутньому реалізувати себе як фахівці з гідро- та пневмоавтоматики, адже дисципліна «Механотроніка» базується на синтезі розвитку знань студентів в галузях механіки, електроніки, інформатики та автоматичного управління, що прогресивно розвиваються в сучасному світі.