Першокурсники факультету бізнесу відвідали музей історії Луцького НТУ

Першокурсники факультету бізнесу

відвідали музей історії Луцького НТУ

11 жовтня 2014 року студенти першого курсу груп МО-11, МК-11 та    МЕ-11 мали змогу відвідати музей історії Луцького НТУ, який функціонує на базі університету. Провела екскурсію Сушик  Ірина Вікторівна, доцент кафедри інженерної  педагогіки, психології та українознавства.

У невеличкому приміщенні представлена вся історія становлення університету, починаючи від факультету і закінчуючи автономним вищим навчальним закладом.

Свою розповідь Ірина Вікторівна розпочала з першої експозиції під назвою «Луцький загальнотехнічний факультет (1966-1974)рр.». Крім розповідей екскурсовода, необхідну інформацію студенти могли почерпнути зі стендів, фотографій та друкованих періодичних видань, що були представлені до розгляду. Тож стає відомо, що на початку становлення університету, існувало всього дві кафедри: загальнонаукових дисциплін та загально інженерних дисциплін. У перший рік функціонування Луцького віділення КАДІ навчалося всього 105 студентів. На виставці представлені фотографії керівного складу факультету та перші викладачі.

Друга експозиція має назву «Луцький філіал Львівського ордена Леніна політехнічного інституту імені Ленінського комсомолу (1975-1990 рр.)».           2 вересня 1975 року загальнотехнічний факультет був реорганізований у Луцький філіал Львівського політехнічного інституту. У структурі навчального закладу відбуваються зміни: було затверджено 2 факультети і  4 кафедри. У результаті постійного вдосконалення і реформування станом на 1990 рік структура філіалу розширилась до 4 факультетів і 13 кафедр. Починає активно розвиватися науково-дослідна діяльність. Публікуються перші статті, монографії. Деякі з них представлені на виставці.

Експозиція №3 має назву «Луцький індустріальний інститут (1991-1996 рр.)». Згідно з постановою Ради Міністрів 1 квітня 1991 року на базі Луцького філіалу був створений Луцький індустріальний інститут на чолі з ректором Божидарніком В.В. Поступово відкриваються нові факультети та спеціальності. Таким чином налічувалося вже 6 факультетів і 22 кафедри. Інститут розпочинає видання власного періодичного видання під назвою «Візор», зразки якого також представлені на виставці.

Підходить черга четвертої експозиції на ймення «Луцький державний технічний університет (1997-2007 рр.)». З  24 грудня 1997 року у Луцьку починає функціонувати Луцький державний технічний університет. Змін зазнає і структура ВНЗ. Віднині вона представлена 8 факультетами, яким підпорядковані 27 кафедр. Також починають роботу Луцький технічний коледж ЛДТУ, Любешівський професійний ліцей ЛДТУ та Ковельський промислово-економічний коледж ЛДТУ. З 2000 року на базі університету створюються навчально-науковий та редакційно-видавничий відділи, відділ міжнародних з'язків та центр культури і мистецтв. Результати їхньої діяльності також представлені на виставці.

Останньою нашій увазі представлена експозиція «Луцький національний технічний університет (з 2008 року). Віднині увага приділяється саме науковій діяльності як викладачів так і студентів. Публікуються численні статті,наукові роботи, дисертації, методичний матеріал та тематичні підручники, з деякими екземплярами яких можна ознайомитись переглянувши виставку. Активно розвивається міжнародне співробітництво. Доказом цього слугують численні фотографії.

Родзинкою музею, на думку студентки першокурсниці Медвєдєвої Олени (МО-11), є спеціальна книга, в якій кожен студент може залишити відгук про університет.

Ось так з користю проводять своє дозвілля першокурсники факультету бізнесу Луцького НТУ. Ексурсія виявилась  цікавою та захоплюючою. Жоден зі студентів не пошкодував про затрачений час, адже дізнався багато нового з історії університету. Висловлюємо вдячність екскурсоводу Сушик Ірині Вікторівні та завідувачу музею Пясецькій Вікторії Олександрівні.

 

Дарина Смолич

к.е.н., старший викладач

кафедри менеджменту та маркетингу