Перспективи просторового розвитку міста обговорили під час круглого столу в Луцькому НТУ

Перспективи просторового розвитку міста обговорили під час круглого столу в Луцькому НТУ

11 квітня у Луцькому НТУ відбувся круглий стіл «Перспективи просторового розвитку міста», організований кафедрою менеджменту та маркетингу.


На початку засідання проректор з науково-педагогічної роботи Ірина Вахович представила інноваційні розробки університету, які можуть бути використані для реалізації стратегічних напрямків економічного і соціального розвитку Волинської області та Луцька. Це, зокрема, розробки у туристично-рекреаційному секторі, дорожньо-транспортній та транзитній сферах, промисловості та аграрному секторі тощо.

«Розвиток неможливий без інновацій, а ми – ті, хто готові їх робити», – зазначила проректор.

З доповідями виступили начальник управління містобудування та архітектури Волинської облдержадміністрації Юрій Казмірук і начальник відділу управління туризму та промоцій Наталія Бунда.

Юрій Казмірук зазначив, що йде робота над затвердженням адміністративної території Луцька. «Треба шукати території, які можна освоїти під забудову», – наголосив головний архітектор області.

В обговоренні питань забудови міста акцентували на дотриманні єдиної архітектурної стилістики та збереженні пам’яток архітектури. Зокрема, учасники круглого столу дискутували про невідповідність деяких новобудов загальній архітектурі міста, необхідність реставрації важливих об’єктів, а також проблеми, які виникають внаслідок оренди нижніх поверхів житлових будинків для розважальних закладів. Окрім того, піднімалося питання про доцільність перенесення Центрального ринку та варіанти облаштування території, яку він займає. Було відмічено, що чинне законодавство в частині містобудування та архітектури потребує внесення змін.

Мова йшла і про стратегічний розвиток міста. «Ще немає затвердженої стратегії Луцька до 2020 року», – відмітила Наталія Бунда. Вона підкреслила, що «кожне місто, яке хоче мати ефективну стратегію, повинне залучати зовнішніх експертів».

Окрім того, пані Наталія зазначила, що ставку зроблено на розвиток туризму у Луцьку, оскільки це прибуткова справа та нові робочі місця. Вона розповіла, що з метою популяризації міста як туристичного осередку було відкрито Центр туристичної інформації та послуг, створено офіційний туристичний сайт, розпочато реалізацію інформаційної патріотично-виховної кампанії. Під час дискусії були обговорені основні напрямки розвитку туризму в місті.

В результаті обговорень сформовано перелік найбільш актуальних проблем просторового розвитку міста та напрямів їх вирішення. Варто зауважити, що студенти Луцького НТУ активно долучаються до проектів розвитку міста та внесли пропозицію щодо необхідності проведення подібних зустрічей і надалі.

Тетяна ГАПОНЧУК

Фото Тетяна Попової