Питання щодо організації дистанційного навчання розглянули на вченій раді Луцького НТУ

Питання щодо організації дистанційного навчання розглянули на вченій раді Луцького НТУ

У Луцькому НТУ відбулося перше засідання вченої ради після обрання її нового складу. Так, до порядку денного цього разу увійшли 12 питань та одне – «Різне».

Зокрема, про організацію дистанційного навчання доповіла начальник навчального відділу Неля Решетило. Вона зазначила, що відповідно  до наказів ректора Луцького НТУ з березня 2020 року  щодо заходів запобігання поширенню захворювання на коронавірус COVID-19, в університеті був організований освітній процес з використанням відповідних дистанційних технологій, який загалом було проведено на належному  рівні.

Впродовж цього часу були затверджені кілька тимчасових положень та введені різні форми дистанційного навчання. Також відбувся розподіл обов’язків між працівниками відділу за організацію та впровадження технологій дистанційного навчання на факультетах, які разом із представниками кафедр мали здійснювати супровід та адміністрування системи дистанційного навчання на платформі Moodle.

Своєю чергою, проректор з НПР Оксана Ляшенко зауважила, що досвід дистанційного навчання засвідчив дещо нижчий рівень ефективності при дистанційній формі, аніж при очній. Втім, варто відзначити достатньо відповідальне ставлення більшості деканів та завідувачів кафедр до організації дистанційного навчання і виконання розпоряджень й наказів адміністрації.

Отож, задля виправлення низки негативних моментів, Оксана Ляшенко пропонує:

-вивчити можливість створення структурного підрозділу та/або призначення відповідальних працівників щодо забезпечення супроводу і адміністрування системи дистанційного навчання університету;

-сформувати систему моніторингу якості навчальних матеріалів, розміщених на платформах дистанційного навчання;

-надати сучасне технічне апаратне забезпечення і обладнання та підтримку роботи платформи дистанційного навчання Moodle, що визначена вченою радою як основна;

-проводити постійний моніторинг наявності курсів дисциплін на платформі Moodle та Google Classroom відповідно до закріплення дисциплін за викладачами.

Водночас, Ірина Вахович закликала кафедри до закінчення семестру забезпечити доступ студентів в очному режимі до відвідування консультацій та захисту дипломних робіт, а також надати здобувачам освіти чіткі графіки їх проведення. Ректор також зазначила, що із початком нового семестру, якщо дозволятиме епідеміологічна ситуація в державі, необхідно повертати студентів в аудиторії і підлаштовуватися до роботи в оффлайн режимі.

Згодом Неля Решетило доповіла про особливості організації освітнього процесу у новому навчальному році, а також про результати вибору навчальних дисциплін та формування вибіркової складової навчальних і робочих навчальних планів у Луцькому НТУ.

Ілона Карпюк, інформаційний відділ Луцького НТУ

Фото - Олена Третяк