Подарунки дітям з особливими потребами

         Кожен з нас може зробити когось щасливим, незалежно від свого соціального статусу, матеріального стану. Було б щире бажання простягнути руку допомоги тим, хто найбільш цього потребує… Ось чому після передачі про благодійність на Волинському телебаченні та виступу в ній куратора нашої групи, к.с-г.н., доц. машинобудівного факультету Наталії Ковальчук студенти вирішили поїхати до Волинської обласної громадської організації “Янголята”, де виховуються близько 20 хлопчиків і дівчаток з аутизмом. Чесно кажучи, дехто з нас переживав, бо раніше таких діток не бачив, але відчували, що людина, навіть маючи цілий букет хвороб, хоча б на підсвідомому рівні відчуває заспокійливі інтонації голосів, теплі дотики рук, щирі посмішки і зрадіє смачним та корисним подарункам.

            Насправді так і сталося. Крім радості, якою світилися дитячі очі, хлопчики і дівчатка разом із своїми наставниками, вчителями та вихователями підготували святковий концерт до Дня Святого Миколая. Усі учасники дуже старалися: вони співали пісень, читали віршики, разом з ними раділи їхні батьки. Ми зрозуміли, наскільки це важливо – помічати тих, хто живе поруч, кому в силу фізичних причин набагато складніше “виживати” і не плакатися при цьому “в жилетку”, вміти радуватися навіть тому, що Бог дарував земне життя. Зробити ж його насиченим, цікавим та корисним будь-якій людині з особливими потребами може кожен з нас. До речі, аутизм не завадив стати всесвітньо відомими художнику Стівену Вілтширу та генію музики Рональду Дженкісу.

 

Яна Голюк,

студентка машинобудівного факультету Луцького НТУ

Фото Андрія Бабича

На фото: 1. Студенти вітають присутніх зі святом Миколая. 2. Волонтери роздають подарунки. 3. Цікаво: що там всередині?..