Подаруй дитині свято!

Подаруй дитині свято!

Завдяки кожному викладачеві, студентові та працівнику Луцького НТУ, нам вдалося створити справжнє новорічне свято для діток, позбавлених батьківського піклування та які потребують особливої уваги.

Впродовж цілого місяця у нашому університеті діяла благодійна акція зі збору коштів до новорічно-різдвяних свят «Подаруй дитині свято». Дякуючи кожному, хто не був байдужий, нам вдалося зібрати більше 22 тисяч гривень. За ці кошти ми придбали необхідні подарунки для діток нашого міста, аби зробити їх щасливішими, втілити у життя частинку мрій і наповнити їхні серця любов’ю та турботою.

Спільними зусиллями відділ соціокультурної та виховної роботи Луцького НТУ разом із артистами театру-студії «Коло Лесі» та ГО «Ресурсний центр «Кольорова капустинка» влаштували справжню новорічну казку для діток із діагнозом ДЦП. Святковий захід об’єднав дітлахів та їхніх батьків, вдихнувши у кожного віру в дива та здійснення заповітних мрій.

Найцікавішим для малечі був момент вручення солодких подарунків, які заздалегідь підготували у Луцькому НТУ, і фото на пам’ять із улюбленими святковими персонажами.

«Наша організація молода, але ми уже об’єднали близько 27 сімей і на цьому не зупиняємося. Сподіваємося, що до нашої дружньої родини будуть приєднуватися ще більше батьків, адже це можливість комунікувати, обмінюватися досвідом, а діткам соціалізуватися та цікаво проводити час разом. Іноді своїми силами, а іноді із залученням спеціалістів ззовні, ми намагаємося проводити різні заходи та розфарбовувати життя наших діток», - ділиться голова ГО «Ресурсний центр «Кольорова капустинка» Іванна Соха.

Напередодні Нового року, начальник відділу соціокультурної та виховної роботи Тетяна Яблончук передала дарунки для малечі із Волинського обласного спеціалізованого будинку дитини. Для них ми придбали памперси та засоби гігієни. За словами керівника закладу Володимира Алейнікова, саме ці речі зараз необхідні для малюків, адже використовуються дуже швидко: «У нас є 10 діток до одного року, для кожного на добу ми використовуємо по шість памперсів, і так лише на місяць необхідно 1800 штук. А ще в нас є і діти-інваліди і трошки старші за віком, тому в середньому на місяць ми використовуємо від 3,5 до 4,5 тисяч памперсів».

Розповідаючи про особливості функціонування дитбудинку, Володимир Алейніков поділився історіями з життя своїх вихованців, розповів як складається їхня подальша доля і які теплі зустрічі трапляються із вихідцями з сиротинця після багатьох років.

Говорячи про потребу нинішню для діток, директор закладу зазначає, що необхідності в одязі чи іграшках немає, оскільки їх для дітлахів вистачає вдосталь. Якщо все-таки є бажання подарувати іграшки, то варто звертати увагу не на м’які їх види, адже вони потребують особливої санітарної обробки. Завжди раді вихованці дитбудинку солодощам, а особливо печиву, за штибом «Наполеон», яке у дозволених харчуванням нормах роздають малечі.

Своєю увагою ми не оминули і діток, які мають вади розвитку. Такі малюки виховуються у дитячому садочку № 28. Для них під новорічну ялинку ми підготували чимало розвиваючих іграшок, музичних інструментів, засобів для творчості тощо.

За словами завідувача дошкільного закладу Оксани Марковець, із 2011 року ДНЗ функціонує у статусі спеціального для дітей з вадами розвитку. До цього часу, у садочку були і початкові класи, а робота закладу спрямовувалася на діток з вадами слуху. Нині у ДНЗ №28 діють 6 груп, є дві цілодобові для діток з області, які здобувають освіту і тут же проживають. Є логопедичні групи, групи для діток із затримкою психічного розвитку і дві групи для діток з вадами слуху. У різних групах по декілька чоловік виховуються 17 діток-аутистів.

«Це єдиний заклад в місті, що має статус спеціального, а не комбінованого. У нас працюють кваліфіковані педагоги, дефектологи, сурдопедагоги, логопеди, вихователі із відповідною освітою. Ми намагаємося створити для діток гарні умови, соціалізувати їх, провести навчально-корекційну роботу. Ті іграшки, які сьогодні отримали наші дітки - це цінний матеріал для них, адже це розвиток пізнавальної діяльності, мовлення і сенсорних навичок», - зазначає Оксана Марковець.

Ми щиро вдячні усім тим людям, які намагаються зробити життя дітлахів яскравим, цікавим та щасливим, які огортають маленькі душі опікою та любов’ю, теплом та затишком. Дякуємо усім, хто долучився до збору коштів і виявив небайдужість у прагненні подарувати свято кожному! Будьте здоровими і нехай Новий рік приносить лише щастя у кожну домівку!

Вірити у диво необхідно, адже іноді реалізувати його так просто!

Ілона Карпюк, інформаційний відділ Луцького НТУ