Подолання мовних бар’єрів в рамках транскордонного співробітництва

Подолання мовних бар’єрів в рамках транскордонного співробітництва

З 20 по 25 січня 2014 року в рамках підписаної угоди відбулася робоча поїздка 22-ох викладачів та студентів  Луцького національного технічного університету у мовну школу «The best» в м. Лєжайськ (Республіка Польща). Як завжди організація та прийом приймаючої сторони в особі директора школи Юрія Гнітки були на найвищому рівні, а організатором з української сторони виступила доцент кафедри економічної теорії та міжнародної економіки Лютак Олена Миколаївна.

Програмою поїздки була передбачена участь у ІІІ-му Міжнародному науковому семінарі «Подолання мовних бар’єрів в рамках транскордонного співробітництва», навчання на курсах польської мови «Комунікативна польська мова в бізнесі», екскурсійна програма. Грунтовні теоретичні надбання, високий рівень викладання та практичний досвід  науковців дали можливість зробити  змістовні висновки та пропозиції, підвищити рівень знань польської мови та поглибити партнерські відносини. Життя у мовному середовищі, відвідування міста Кракова, замку у місті Ланцут значно посприяли успішній здачі екзамену та отримання сертифікатів рівня В1.

На Міжнародному науковому семінарі «Подолання мовних бар’єрів в рамках транскордонного співробітництва» було обговорено ряд тематичних напрямів, зокрема:  розвиток транскордонного  співробітництва в умовах глобалізації та регіоналізації, подолання мовних бар’єрів в рамках транскордонного співробітництва, сучасні форми розвитку міжнародних інтеграційних зв’язків, конкурентоспроможність прикордонних регіонів в умовах інтеграції, поглиблення добросусідських відносин в умовах транскордонного співробітництва, туризм у транскордонному регіоні, менеджмент,  маркетинг та аудит транскордонного туризму. За результатами семінару планується публікація збірника спільних наукових праць.

Позитивними враженнями були переповнені і студенти факультету бізнесу. Зокрема студенти груп МЕ-51 та УІДм-51 відзначили високий рівень співпраці між навчальними закладами, насичену і цікаву програму, вдале поєднання теорії та практики вивчення іноземної мови і наміри до подальшого вдосконалення здобутих у першій поїздці напрацювань.

Крім того свої враження від поїздки до Польщі висловила студентка групи УІДм-51 Юля Карпович:

«Початок 2014 року виявився вдалим, адже мені випала нагода відвідати Польщу та ознайомитись з культурою цієї країни. Завдяки тісній співпраці ЛНТУ та школи іноземних мов ТНЕ ВЕSТ у місті Лєжайск (Польща) була організована поїздка з метою вивчення польської мови. На протязі навчання нами був освоєний курс лекцій польської мови по закінченню якого ми отримали сертифікати. Ми практикували свою розмовну польську під час відпочинку (походи до магазинів, кав’ярень, музеїв, відвідали басейн, участь у різноманітних зустрічах тощо).

Наше навчання було підкріплене різноманітними екскурсіями. Ми побували у Лєжайску, Жешуві та Кракові.  Приємне враження залишилось від відвідування монастиря Отців Бернардинів. В цьому монастирі знаходиться найстаріший у Східній Європі орган від звучання якого перехоплює подих. Головний вівтар, виготовлений із деревини, щедро покритий позолотою і оздоблений багатим орнаментальним декором і скульптурами у стилі бароко.

Найбільше вразило старовинне місто Краків з неймовірною архітектурою та веселими місцевими жителями. Більшість його пам’яток сконцентровані в історичному центрі, який просторово далекий від бізнесового, що сприяє затишній атмосфері на вузеньких древніх вуличках. Атмосфера минулих епох надзвичайно потужна, хоча більшість «середньовічних» споруд насправді збудовані в 16-му столітті та пізніше. Окрім замку на Вавелі, майже кожен старий собор з його прибудовами та підсобними приміщеннями являє собою своєрідну фортецю.

  Ми мали змогу також відвідати місто Ланцут, де одержали неймовірне задоволення від побаченого замку Потоцьких.

Дуже вдячна за організовану поїздку деканату факультету бізнесу! Залишились неймовірні та позитивні враження від побаченого.»

 

Доцент кафедри економічної теорії та міжнародної економіки Олена Лютак