Посвята першокурсників Луцького НТУ 2020

Посвята першокурсників Луцького НТУ 2020

Майже дві тисячі першокурсників, що вступили на бакалаврат та магістратуру пройшли урочисту посвяту у студенти Луцького НТУ.

Традиційний щорічний захід відбувся у парковій зоні Луцького НТУ біля корпусу «Б».

Щороку лави Луцького НТУ поповнюються молодою генерацією успішних, креативних, активних та яскравих! Сьогодні ми з радістю прийняли у нашу велику дружню родину 1921 першокурсника, які уже через кілька років стануть гордістю нашого закладу вищої освіти і продемонструють свою фаховість не лише на усю Волинь, але й далеко за її межами!

Розпочався захід із спільного виконання Державного Гімну України, а згодом із вітальним словом виступив в.о. ректора Луцького НТУ Петро Савчук.

«Сьогодні це свято не лише для Луцького НТУ, але й для Волині та України. Поруч із вами зараз майбутні Сікорські, Патони, Стіви Джобси, Ілони Маски, за якими стоїть майбутнє та можливості нашої країни, яка має увесь потенціал для того, щоб бути успішною державою.

Надзвичайно хвилюючий день і для нас, адже ми відповідаємо за вас, як за особистостей, що формуються, так і за фахівців, якими ви в перспективі станете. Навчання - це не простий шлях, а боротьба самого з собою та з викликами, намагання розвиватися і цей тернистий шлях ми пройдемо з вами разом. Ми зробимо все, аби ви вийшли на ті вершини, на які заслуговуєте, втім усе в ваших руках. Ви нам повірили, а ми віримо вам, тому нехай ваш шлях буде успішним, бажаю усім вступити до магістратури, а сьогоднішнім магістрам невдовзі одягнути мантію і пишатися своїми здобутками та університетом», - наголосив Петро Савчук.

Своєю чергою, передав вітання першокурсникам заступник голови Волинської ОДА Анатолій Костик, зазначивши, що нині вся увага прикута до молодої генерації, яка має усі шанси зробити нашу країну успішною: «Хочу привітати вас зі святом, де головними є саме ви - першокурсники. Вся увага прикута сьогодні до вас, адже ви - майбутнє нашої країни. Професорський і педагогічний склад Луцького НТУ надзвичайно талановитий і висококваліфікований, а отже вони нададуть вам якісні знання та вміння, а ви, своєю чергою, змушені віддавати максимум бажання та натхнення до навчання. Нехай Бог допомагає вам у починаннях, бажаю  бути цілеспрямованими та досягти успіху».

Із особливим днем для кожного першокурсника привітала голова Волинської обласної ради Ірина Вахович. Вона подякувала новоспеченим студентам за вибір ЗВО і закликала молодь із користю провести студентські роки: «Щиро вас вітаю із прекрасним днем – початком здобування ваших знань у найкращому університеті України. Для Волині Луцький НТУ є особливим, адже потенціал технічної, інженерної, економічної освіти є неймовірно великим. Інтелект українця визнаний у всьому світі, на нього багато зазіхань зі сторони інших держав, тому я вдячна вам за те, що ви обрали український навчальний заклад».

Голова Волиньради побажала студентам успішного навчання та згуртованості, не витрачати даремно час, а ловити найкращі миті студентського життя, а викладачам - надихати молоде покоління, щоби спільно забезпечувати розвиток університету, Волині та України.

Із напутнім словом виступив директор Волинського обласного центру зайнятості та випускник Луцького НТУ Роман Романюк. Він запевнив першокурсників у правильному виборі ЗВО, адже саме цей заклад має велику історію, мудре керівництво та досвідчений професорсько-викладацький склад, які дають ґрунтовні знання.

«Ви маєте прекрасну можливість здобути знання, щоб якісно реалізувати себе в житті. Я, як представник служби зайнятості, точно знаю, наскільки важливо людині мати хорошу роботу, з гарною зарплатою і працювати в задоволення… Саме цього я хочу вам побажати. Ловіть кожну мить, ловіть знання, реалізуйте себе, творіть та любіть, адже у вас прекрасні роки і усе попереду», - зазначив Роман Романюк.

Натомість отаман Козацького Стрілецького Братства Володимир Перчук побажав молоді міцного здоров’я, здобути життєвий орієнтир та пам’ятати, що студентські роки – найкращі у їхньому житті, а далі їх чекатиме важлива місія – довести Україну до того рівня, про який усі ми мріємо.

Згодом ректор Волинської православної богословської академії отець Володимир спільно із присутніми прочитали спільну молитву, а священнослужителі окропили студентство святою водою, аби Господь благословив і освятив їхнє навчання.

Із творчими дарунками для першокурсників виступили зразковий ансамбль танцю «Мрія», під керівництвом Юрія Сухарєва та переможниця Всеукраїнських конкурсів та фестивалів Юлія Собуцька. Щире батьківське слово промовила мама студентки першого курсу й заступниця декана ФЕТЕ Ірина Бандура. Водночас, в.о. ректора Луцького НТУ відзначив подяками найкращих першокурсників, які набрали 190 та більше балів на ЗНО.

На завершення свята, студенти долучилися до танцювального флешмобу, почастувалися стравами польової кухні та насолодилися концертом гурту «Чорні черешні».

Наші першокурсники такі різні, але усіх їх об’єднує жага до знань, прагнення стати кращими, реалізувати себе, побачити світ і використати усі його можливості. Тож, сьогодні у небо ми запустили символ їхнього успіху, мрій та найкращих побажань. Сьогодні вони – це повітряні кульки, представлені у кольорах кожного факультету. Вони як і студенти – різні, але є символом спільних цінностей та сподівань, яскравих вражень та найкращих емоцій, що закарбуються у серцях зі студентських років назавжди. Кульки злетіли за подихом вітру у вільне чисте небо як і першокурсники через декілька років стануть самодостатніми та гідними випускниками нашого університету. Головне це те, що їх об’єднує - Луцький національний технічний університет.

Ілона Карпюк, інформаційний відділ Луцького НТУ

Фото - Олена Третяк. Більше фото за посиланням: 

https://www.facebook.com/media/set?vanity=LutskNationalTechnicalUniversity&set=a.1673853326102044