УРОЧИСТОСТІ З НАГОДИ ДНЯ ПОСВЯТИ У СТУДЕНТИ ЛУЦЬКОГО НТУ

УРОЧИСТОСТІ З НАГОДИ ДНЯ ПОСВЯТИ У СТУДЕНТИ
ЛУЦЬКОГО НТУ

У другий день осені Луцький НТУ гостинно прийняв до своєї університетської родини 685 першокурсників.

Урочистості з нагоди Дня посвяти у студенти розпочалися з презентації освітньо-виробничого комплексу, на якій ректор університету, доктор технічних наук, професор Петро Савчук висловив слова вдячності голові благодійного фонду «Патріоти Волині» Степану Івахіву за фінансову підтримку, яка дала можливість придбати високотехнологічне сучасне обладнання, що сприятиме забезпеченню подальшого розвитку якісної освіти Волинського краю.

Народний депутат України, голова наглядової ради нашого вузу Степан Івахів побажав усім, щоб презентований комплекс став місцем формування висококваліфікованих спеціалістів світового рівня.

Завідувач кафедри туризму та цивільної безпеки нашого університету Людмила Матвійчук наголосила на тому, що наразі освітньо-виробничий комплекс забезпечений обладнанням, яке дозволить готувати компетентних фахівців, спроможних розвивати гастрономічний туризм не лише нашого краю, але й країни загалом.

Після частування ректора питним медом, усі присутні на презентації мали безпосередню можливість оглянути приміщення, оснащені новітнім обладнанням, вартість якого, до слова, складає півмільйона гривень.

Урочиста посвята у студенти нашого університету розпочалася із святкової ходи першокурсників через прикрашену арку, які разом із деканами своїх факультетів і кураторами груп, під звуки мелодій військового оркестру, зайняли свої почесні місця у парковій зоні нашого вузу, яку цьогоріч було обрано місцем для проведення святкування.

Із вітальною промовою до першокурсників звернувся господар святкового дійства, ректор Луцького НТУ Петро Савчук, який висловивши слова подяки за підтримку та співпрацю усім присутнім, окреслив перспективи подальшого розвитку університету. Він наголосив на тому, що наш вуз незважаючи на те, що є молодим, перебуває у стадії динамічного розвитку, про що свідчить відкриття нових спеціальностей, особливо затребуваних на ринку праці нашої держави. «Ми робимо усе для того, аби бути конкурентними та успішними, – зазначив очільник вишу. – Наш університет створений для студентів, тому наші першокурсники «У добру путь!»».

Після виконання гімну нашої держави, Боже благословення отримали ті, хто навчає, та ті, хто навчається, від митрополита Луцького та Волинського Владики Михаїла, який після проголошення молитви, окропив усіх першокурсників святою водою та зазначив, що сьогодні вони виявили свій патріотизм, обравши для навчання волинський вуз.

Завітали на свято до першокурсників й вельмишановні гості: народний депутат України, голова Наглядової ради Луцького НТУ Степан Івахів; голова Волинської обласної державної адміністрації Володимир Гунчик; радник Луцького міського голови Ігор Поліщук; генеральний директор будівельної компанії «Інвестор» Андрій Разумовський; генеральний директор товариства з обмеженою відповідальністю «Континіум» Олег Галущак; директор спільного підприємства «Західна нафтова група» Юрій Корецький; голова правління публічного акціонерного товариства «Ковельсільмаш» Микола Заікін; голова профспілки працівників освіти Василь Грановський.

Із вітальним словом звернувся до першокурсників Степан Івахів, який зазначив, що Луцький НТУ є хорошим стартом для майбутнього молоді.

Володимир Гунчик висловив надію про те, що першокурсники, навчаючись у найкращому технічному вузі Волині, стануть гідними будівничими нашої країни.

Ігор Поліщук у своїй вітальній промові наголосив, що серед першокурсників присутні майбутні висококваліфіковані фахівці, які будуть у прийдешньому прославляти Луцький НТУ, наше місто, область, Україну.

Із батьківським вітанням до першокурсників звернувся батько студента Ореста Овчиннікова, який зазначив, що він пишається своїм сином, який приєднався до лав студентства.

Голова Студентської ради Луцького НТУ Ірина Гаранчевська закликала першокурсників завжди лишатися патріотами свого університету, гордо та гідно нести звання студента.

Уперше до своєї університетської родини звернулася студентка групи туризму Анна Цимбалюк, яка зазначила, що сьогоднішній день у її житті є визначним.

Хвилиною мовчання було вшановано пам’ять загиблих воїнів, які віддали своє життя за Батьківщину.

Пригостили першокурсників за давньою традицією нашого університету й запашним короваєм, дізналися вони й про гімн університету, який у цей день лунав на їх честь.

Несподіванкою для усіх став запуск безпілотного літального апарату у мирне небо з мирними сподіваннями, конструктором якого є доцент кафедри технічної механіки нашого вишу Олексій Приходько.

Керівник танцювального колективу Юрій Куцик провів танцювальний майстер-клас до флеш-мобу.

Музичними дарунками від центру культури у цей день стали пісні у виконанні Анни Капітули, Марічки Філонець та народного фольклорного ансамблю «Намисто».

Смачним подарунком від господаря дійства та військової кафедри стала запашна, гречана каша з м’ясом, якою гостинно частували усіх охочих.

Святкову програму заходів продовжив LNTU FEAST DAY–17, який цього року проводився вдруге. Організаторами насиченої розважальної програми, яка сприяє цікавому спілкуванню, стали Студентська рада університету разом із студентською профспілковою організацією за сприяння адміністрації вишу.

До уваги учасників були представлені виставки факультетів.

У локації LNTU FEAST DAY–17 діяла фотозона, де кожен, завдяки майстерності фотографів Оксани Кльоц та Бориса Гордовського, міг зупинити мить та залишити на згадку про цей день пам’ятні світлини.

Першокурсники мали змогу обрати розваги на свій смак.

У зоні інтелектуальних ігор, організаторами якої були Молодіжний центр Волині спільно з клубом «Фішка», учасників чекали ігри: «Camel Up. По верблюдам», «Діскріт», «Saboteur».

Новоявлені студенти у цей день могли ознайомитись із важливими місцями університету, навчитись шукати потрібну аудиторію завдяки проведенню квесту для першокурсників, який передбачав мандрівку коридорами корпусів університету, виконання цікавих завдань, відвідання спорткомплексу нашого вишу, що сприяло невимушеному спілкуванню та знайомству із навчальним закладом. Переможцями у цій грі стали команди: І місце – «Зашквар», ІІ місце – «Чікі», ІІІ місце – «ФБшкі».

Першокурсники змогли продемонструвати свої навики у мистецтві пантоміми у грі «Крокодил», а логіка, пам’ять, кмітливість, вміння стратегічно мислити та артистизм знадобились учасникам під час гри «Мафія».

Студентська профспілкова організація нашого університету підготувала ProfCom Music Concert, програма якого передбачала виступи: «Twice a week», коміків «7 кадр», Влада Каленікова, Костянтина Рабчуна, Вані Вороб’я.

Феєричне шоу вогню від Вадима Коцюби чекало на усіх увечері, після якого усі мали змогу переглянути фільм режисера Філліпа Нойса «Посвячений».

Від сьогодні цей день залишиться в історії нашого університету, стане пам’ятним для першокурсників, яких чекатиме цікаве та незабутнє студентське життя. У добру путь!

Оксана Гринюк

Фото: Ольга Боднар, Сергій Д’ячук