Працівникам Луцького НТУ розповіли як користуватися антиплагіатним сервісом Unicheck

Працівникам Луцького НТУ розповіли як користуватися антиплагіатним сервісом Unicheck

Директор компанії «Антиплагіат» Андрій Сідляренко знову завітав до Луцького національного технічного університету, аби презентувати онлайн-сервіс пошуку плагіату «Unicheck» працівникам. Так, в рамках презентації було проведено й спеціальне навчання, під час якого науковців ознайомили із програмою, продемонстрували її переваги та провели майстер-клас із користування.

Нагадаємо, що 29 листопада 2019 року Луцький НТУ заключив угоду про співпрацю із компанією «Антиплагіат» щодо використання онлайн-сервісу пошуку плагіату «Unicheck». Працює програмне забезпечення таким чином: спочатку система шукає текстові збіги, а далі науковий керівник чи експертна комісія може приймати рішення щодо якості та контексту цих збігів. Таким чином сервіс дозволяє визначати наявність академічного плагіату, фальсифікації данних чи видання, або ж, якщо це не правильно оформлена цитата, то програма теж її визначить та вкаже на цитування в тексті. Це суттєво спростить технічну складову роботи експертів та дозволить більше часу приділяти інтелектуальній складовій.

На презентацію завітав й ректор Луцького НТУ Петро Савчук. Він виступив із вітальним словом, а потому й сам долучився до ознайомлення із програмою.

«Велике дякую нашим партнерам – компанії «Антиплагіат» за можливість використання такого потужного сервісу як «Unicheck». Така співпраця суттєво допоможе нам підвищити рівень якості освіти, також покращить імідж нашого університету та конкурентоспроможність наших випускників  на ринку праці. Сьогодні як ніколи гостро стоїть питання доброчесності ЗВО, оскільки від цього напряму залежить майбутнє університету. Впевнений, що наша співпраця буде й надалі розвиватися та приносити плідні результати», - зауважив ректор.

Загалом навчання відбувалося у декілька сесій, під час яких викладачі Луцького НТУ мали можливість ознайомитися із системою, задати супроводжуючі питання та навчитися самостійно користуватися програмою.

За словами Андрія Сідляренка, під час презентації працівники університету були дуже зацікавлені та активні. «З досвіду скажу: не всі університети так активно реагують і беруть участь у навчанні. Ваші викладачі мене приємно вразили, адже є багато запитань, відчувається конкретний інтерес та бажання оволодіти програмою», - підкреслює спеціаліст.

До слова, на сьогоднішній день програмне забезпечення «Unicheck» працює у більше ніж шістдесяти країнах світу і обслуговує заклади вищої освіти,  наукові установи, видавництва, а також використовується в особистих цілях журналістами, блогерами та представниками інших професій. Програма спрямована на підвищення якості підготовки наукових та академічних робіт.

Олена Третяк, інформаційний відділ Луцького НТУ

Більше фото тут: https://www.facebook.com/pg/LutskNationalTechnicalUniversity/photos/?tab=album&album_id=1454634601357252