«Правнича доброчесність: від теорії до практики», - у Луцькому НТУ міжнародний круглий стіл

«Правнича доброчесність: від теорії до практики», - у Луцькому НТУ міжнародний круглий стіл

У Луцькому національному технічному університеті відбувся міжнародний круглий стіл «Правнича доброчесність: від теорії до практики». Захід організований кафедрою «Право» з нагоди Дня юриста України.

Передусім привітав учасників круглого столу ректор Петро Савчук: «Сьогодні в Україні відзначається загальнодержавне свято - День юриста. Долучився до святкування і наш університет: щойно ми офіційно відкрили кафедру, яка готуватиме висококваліфікованих юристів. Крім того, важливим елементом сьогоднішнього свята є міжнародний круглий стіл, за участі наших партнерів. Тож, бажаю вам плідної роботи, хорошого результату і щоб у Луцькому НТУ навчалися потужні, талановиті студенти, які підсилять імідж України».

До  того ж, ректор зазначив, що питання доброчесності надзвичайно важливе у сучасному світі, адже воно дотичне фактично до усіх сфер життєдіяльності людини, особливо в правничій галузі. Тому він подякував організаторам заходу за актуальну дискусію, до якої долучилися справжні фахівці справи.

Із вітальним словом виступив декан факультету фінансів, обліку, лінгвістики та права Ігор Андрущак: «Дозвольте привітати студентів, викладачів і усіх тих людей, які причетні до професії юриста, адже це надзвичайно важливий напрямок роботи, без якого не обходиться жодна сфера діяльності.  Я вам бажаю, аби ви завжди називалися юристами із великої літери й дотримувалися норм законів. Сили волі вам, натхнення і щоб усе заплановане вдавалося».

Організатор заходу, в.о.завідувача кафедри права Яна Ленгер зауважила, що тема правничої доброчесності водночас і проста і складна, адже це широкий спектр елементів і понять, які мають місце і в теорії і на практиці. Тож, зазначає Ленгер, дуже важливо мати правильне розуміння правничої доброчесності у всіх її проявах і чітко дотримуватися стандартів.

Долучився до обговорення заданої теми директор Волинського обласного центру зайнятості Роман Романюк. Він передусім привітав присутніх зі святом і наголосив, що йому особливо приємно, що Луцький НТУ готує таких важливих у сьогоденні фахівців із галузі права. Із початку року, каже Романюк, в обласному центрі зайнятості в правничому напрямку нараховувалося 152 вакансії, нині із них залишилося актуальними лише 16. Це свідчить про те, що спеціальність надзвичайно важлива і затребувана.

«Усі працедавці хочуть бачити у себе кваліфікованого юриста і ключове в цьому – фах, кваліфікація й рівень знань випускника. Луцький НТУ, впевнений, підготує хороших спеціалістів, які відповідатимуть рівню затребуваності і повноцінно себе реалізують. Хочу побажати вам вірити у свої сили, знати, що успіх залежить тільки від вас. Хтось каже, треба знайти себе, а я переконаний, себе треба творити. Тож, стверджуйтеся, творіть самі себе і нехай ваші найбільші очікування стануть реальністю», - звернувся Роман Романюк до студентів.

Натомість Начальник Головного територіального управління юстиції у Волинській області Валентин Кухарик розповів про доброчесність в роботі органів юстиції, а саме впровадження програми дій уряду, яка містить пункти щодо захисту громадян від шахрайства та введення в оману. Зокрема, мова йшла про створення надійного захисту реєстрів , введення електронного нотаріату тощо, тобто усе те, що може зменшити шанси вчинення корупційної діяльності та корупційного ризику.

У форматі скайп-зв’язку долучився до круглого столу суддя суду першої інстанції Петах-Тикви (Ізраїль) Аріель Бергнер, який розповів про поняття правової доброчесності в Ізраїлі. Крім того, участь в обговоренні взяли й інші поважні гості. Так, про критерії професійної етики судді розповіла суддя Господарського суду Волинської області Валентина Демяк, із доповідями про доброчесність адвокатів виступили Юрій Спас та Олександр Таран.

Своїм баченням правничої доброчесності у власних доповідях поділилися науковці Луцького НТУ, зокрема завідувач кафедри соціального забезпечення та гуманітарних наук Оксана Жук, викладачі кафедри права Алла Земко, Вікторія Аніщук, Валентин Вісин, Юлія Пундор та Наталія Щербюк.

Не оминули нагоди висловити свою думку й студенти. Так, про моральні принципи та їх відображення в юридичній діяльності, а також про правила адвокатської етики розповіли студенти-першокурсники спеціальності «Право» Ангеліна Ляшук та Богдан Стасюк.

Варто зазначити, що захід супроводжувався й оригінальними подарунками від студентів та учасників круглого столу. Зокрема, молодь зняла цілий відео-фільм про те, хто такі юристи, які вони у побуті, на роботі, у суспільстві. Гумористичні ролики потішили присутніх, а відтак учасники заходу побажали студентам не втрачати запалу, впевнено крокувати до своєї мети і успішно реалізуватися у галузі права.

Ілона Карпюк, інформаційний відділ Луцького НТУ

Фото – Олена Третяк.

Більше фото тут: https://www.facebook.com/pg/LutskNationalTechnicalUniversity/photos/?tab=album&album_id=1350202988467081