Представники факультету бізнесу взяли участь в семінарі, присвяченому питанням торгівлі з ЄС

galaz15 квітня 2014 р. к.е.н, доцент кафедри міжнародної економіки та економічної теорії Луцького НТУНаталія Галазюк прийняла активну участьв семінарі «Торгівля з Європейським Союзом в рамках поглибленої та всеосяжної угоди про вільну торгівлю (ЗВТ+)», який відбувсяу приміщенні Волинської ОДА.

З вітальним словом захід відкрив Голова Волинської ОДА. Зокрема,Г. Пустовіт наголосив, що зона вільної торгівлі з ЄС надасть вітчизняному виробникові можливість знайти свою нішу на європейському ринку, стимулюватиме покращення бізнес-клімату, перехід від радянських до європейських «правил гри» на ринку. Волиняни ж, у свою чергу, отримають доступ до високоякісних європейських товарів в Україні за нижчими цінами.

У ході семінару відбулася презентація проекту  компанії «СТА» «Сприяння підвищення рівня обізнаності про зону вільної торгівлі дляпредставників українського уряду, бізнесу та громади». Про можливості та плани Волинської торгово-промислової палати розповіла президент Волинської ТПП Надія Мотронюк.

Заступник начальника економічного відділу Посольства  Королівства  Нідерландів в Україні Аннелус Вівейн розповіла про новий етап розвитку та поглиблення українсько-голландської економічної співпраці в рамках ЗВТ+ та наголосила, що Нідерланди готові підтримувати Україну в процесі адаптаціїдо умов зони вільної торгівлі.

Про основні положення Угоди між Україною та ЄС, а також про розвінчання міфів щодо ЗВТ+ і вигоди для українського бізнесу і економіки від її впровадження говорив урядовий уповноважений з питань європейської інтеграції Валерій Пятницький.

Директор компанії «СТА» Марк Хейліер розповів про переваги ЗВТ+ та напрямки першочергових дій українського уряду, парламенту та бізнесу, аби  наші громадяни якнайшвидше відчули на собі переваги зони вільної торгівлі.

Участь в семінарі, метою якого було роз'яснення переваг та перспектив поглибленої та всеохополюючої зони вільної торгівлі як невід'ємної частини Угоди про Асоціацію між Україною та ЄС, дозволило отримати актуальну інформацію, яка, як зазначила Наталія Галазюк, буде цікавою для студентів-магістрів, котрі вивчають дисципліну «Міжнародний менеджмент», а також налагодити нові контакти з представниками ЄС та компанії «СТА» з метою реалізації спільних проектів та наукових заходів.

Приємно, що між Волинською ОДА та Луцьким НТУ існує співпраця, яка полягає в залучені науковців до розробки Програм розвитку області, у спільному проведенні наукових заходів, проходженні студентами практики, стажування.

К.е.н., доцент

Наталія Галазюк