Принцип на все життя – піклуйся про себе сам!

          Планування сім’ї – важливий напрям не лише в медицині, а й загалом у соціальних планах держави,   оскільки демографічна ситуація в Україні бажає бути ліпшою. Втім, демографічна проблема актуальна не тільки для нас, а майже для всіх європейських і ряду розвинених країн світу.

Зі здоров’ям населення нашої країни існують проблеми як соматичного (тілесного), так і репродуктивного характеру. Планування здорової сім’ї потребує поліпшення репродуктивного здоров’я як жінок, так і чоловіків.  І саме з просвітницькою роботою, що спрямована на проведення профілактично-освітньої роботи з питань етики і психології сімейного життя, профілактики алкоголізму, наркоманії, тютюнопаління, захворювань, що передаються статевим шляхом, до студентів факультету обліку та фінансів  (ІІІ, ІV, V курси) завітали представники Центру планування сім’ї і репродукції людини практичний психолог Тетяна Удалова та акушер-гінеколог Вікторія Савчук.

Удалова Т. О. наголосила студентам, що жінка, яка з тих чи інших міркувань зважувалася на аборт, залишалася, по суті, наодинці зі своєю бідою. Підтримки не було ні від чоловіка, ні від держави. А наслідки такого кроку негативно позначаються на її репродуктивному здоров’ї. Це призводить до позаматкової вагітності, безпліддя, запальних процесів, до загрози переривання вагітності, а також народження в майбутньому хворих дітей. Саме завдяки впровадженню системи планування сім’ї цю ситуацію вдалося покращити: кількість абортів значно знизилась і на цей час становить 170 тис. на рік. Всесвітня організація охорони здоров’я це відмітила і перевела Україну в рейтингу в країни із середньою кількістю абортів.

Савчук В. В. повідомила студентам, про ще одну важливу проблему в Україні – вибір контрацепції. В Україні існує багато безпечних та ефективних методів контрацепції. Вони ще мають назву «методи планування сімї». Молодь має бути озброєна відповідними знаннями і засобами про контрацепцію, оскільки будь-який метод контрацепції є кращим за аборт.

На завершення виховної години представники Центру планування сім’ї і репродукції людини наголосили на девізах кожного: «Самі несіть відповідальність за своє здоров’я»; «Не дозволяйте нікому відповідати за Ваше життя і здоров’я»; «Ваш захист – це Ваша особиста справа, а не Вашого партнера».