Про Covid-19: у Луцькому НТУ відбулася зустріч із лікарем з медицини невідкладних станів

Про Covid-19: у Луцькому НТУ відбулася зустріч із лікарем з медицини невідкладних станів

Студенти та викладачі Луцького НТУ зустрілися із Анатолієм Каленюком, лікарем з медицини невідкладних станів, інструктором Європейської ради реанімації, інструктором всеукраїнської ради реанімації. Медик розповів з власного практичного досвіду про Covid 19, сучасні реалії та небезпеку, способи уникнення захворювання та реагування на симптоми.

Варто відзначити, що захід відбувся із дотриманням усіх необхідних карантинних норм та наявності засобів індивідуального захисту.

Представила спікера проректорка з науково-педагогічної роботи Луцького НТУ Валентина Ткачук: «Рада представити Анатолія Каленюка, який не на словах, а на ділі рятує життя. Це та людина, яка сьогодні розкаже про сучасні реалії Covid-19, небезпеку і про  те, що нас чекає попереду у цей непростий час, коли пандемія набирає обертів».

Розпочав свою розповідь Анатолій Каленюк зі специфіки діяльності, а це саме невідкладний стан й надання допомоги пацієнтам в екстрених станах. Із поширенням коронавірусної інфекції, зазначає він, більшість викликів стосуються саме випадків зараження Covid-19.

«Перші випадки були зареєстровані в грудні і хвороба інтенсивно поширюється  в усьому світі й Україна – не виключення. За останню добу ми знову маємо антирекорд в Україні і на Волині. Додає оптимізму лише те, каже медик, що вірус мутує і уже немає такої сили як раніше. Захворювання перетікає легше, але нинішнє збільшення кількості уражених однозначно пов’язане із початком навчального року. 

Анатолій Каленюк розповів, як уберегтися, про прості речі, що рятують життя: про правила елементарної гігієни, необхідності провітрювання приміщення, відстеження температури тіла, дотримання соціальної дистанції, використання засобів індивідуального захисту.

Зустріч відбулася у форматі дискусії, студенти і викладачі отримали відповіді на актуальні питання про пандемію. Бережімо себе і один одного! Будьмо свідомі!

Ілона Карпюк, інформаційний відділ Луцького НТУ

Більше фото тут: 

https://www.facebook.com/media/set/?vanity=LutskNationalTechnicalUniversity&set=a.1676936779127032