Про науку та освіту: у Луцькому НТУ відбувся плановий ректорат

Про науку та освіту: у Луцькому НТУ відбувся плановий ректорат

У Луцькому національному технічному університеті, уже в звичному онлайн форматі, відбулося засідання ректорату, під головуванням ректора Петра Савчука.

Перш за все, ректор привітав колектив із Днями науки в Україні, побажавши розвитку, реалізації потенціалу та нових здобутків. Крім того, він поінформував про досягнення двох студенток Вікторії Райниш (ФАБД) та Наталії Ілюшик (ФФОЛП), які отримали стипендії Президента України та наголосив, що університет пишається своїми студентами.

Однією із найактуальніших тем цього тижня – є Дні науки в Україні, в рамках яких, у Луцькому НТУ підготували чимало презентацій, круглих столів та конференцій. Для того, аби усі бажаючі могли взяти участь у наукових заходах, вони відбуватимуться в онлайн режимі. Із планом заходів можна ознайомитися за посиланням: http://lutsk-ntu.com.ua/uk/announces/zaproshuiemo-na-zahodi-do-dniv-nauk...

Паралельно в університеті триватимуть планові засідання ради факультетів, з метою обговорення шляхів ефективного функціонування кожного із них. До того ж, важливе питання на ректораті стосувалося обрання завідувачів кафедр, терміни яких закінчуються. За словами ректора, головною умовою їх обрання є максимальна об’єктивність, прозорість та ефективність задля розвитку факультетів та спеціальностей.

Разом з тим, в університеті існує так звана номінація «Почесні доктори Луцького НТУ». Це люди, які потрапили в історію університету чи зробили вагомий внесок у його функціонування. Загалом, до цього переліку входять близько 15 осіб. Отож, члени ректорату підтримали ініціативу долучити до списку та надати звання Почесного доктора Луцького НТУ – митрополиту Луцькому та Волинському Михаїлу. «Він зробив дуже багато для України, для розвитку духовності, завжди підтримує нас та університет», - резюмував Петро Савчук.

Згодом, про результати у своїх напрямках діяльності розповіли проректори з науково-педагогічної роботи. Так, Сергій Шимчук повідомив про організацію заходів до Днів науки, зокрема презентацію тем, які пройшли Конкурсний відбір і будуть фінансуватися за рахунок коштів Луцького НТУ; онлайн виставку наукового обладнання «Науковий квартал» та віртуальне відкриття лабораторії мобільного зв’язку. У п'ятницю о 13:00 відбудуться урочистості з нагоди відзначення Днів науки у Луцькому НТУ 2020. Крім цього, наукові заходи на факультетах відбуватимуться ще впродовж наступного тижня.

Своєю чергою, проректор з НПР Олена Ковальчук розповіла про хід виконання конкурсу студентських відеоробіт до Дня Європи. Водночас, відомо, що університет Економіки в Бидгощі пропонує участь в онлайн стажуванні викладачів впродовж 25-28 травня, а до 22 травня триває конкурс на безкоштовне семестрове навчання в Політехнічному інституті Браганси (Португалія). Крім того, за словами Олени Ковальчук, триває збір інформації та підтверджуючих документів щодо володіння науково-педагогічними працівниками іноземними мовами. Це необхідно, пояснює Ковальчук, в рамках інтернаціоналізації та зважаючи на те, що Вченою радою було затверджено концепцію іншомовної освіти, а також є вимоги МОНУ щодо викладання дисциплін іноземною мовою.

Насамкінець, про особливості вступної кампанії розповів відповідальний секретар приймальної комісії Юрій Фещук. Про ремонтні роботи у навчальних корпусах Луцького НТУ поінформував проректор з науково-педагогічної роботи та інфраструктурного розвитку Андрій Щерба.

Ілона Карпюк, інформаційний відділ Луцького НТУ