Про нові можливості, враження і досвід від делегації Луцького НТУ зі Словаччини

Про нові можливості, враження і досвід від делегації Луцького НТУ зі Словаччини

Протягом трьох днів, з 9 по 11 грудня, науковці та студенти Луцького НТУ, на чолі із ректором Петром Савчуком, здійснили робочий візит у Словаччину. Поїздка виявилася дуже вдалою та конструктивною, адже делегація університету напрацювала шляхи співпраці з колегами із провідних ЗВО, а очільник Луцького НТУ підписав низку угод про партнерство.

Зокрема, відбулися перемовини Петра Савчука та науковців Луцького НТУ з словацькими та тайванськими партнерами з метою розвитку академічної та наукової мобільності. Натомість із послом Тайвані в Братиславі Ларі Ченга обговорили умови партнерської угоди.

Водночас, із Братиславським технічним університетом було підписано угоду про партнерство, а на базі факультету матеріалів та технологій цього ж університету напрацювали спільні проекти та елементи наукової і академічної мобільності.

Ще одним важливим напрацюванням для Луцького НТУ стало узгодження питання академічної та наукової мобільності, а також вивчення досвіду підготовки фахівців транспортної галузі із деканом факультету управління транспортом та телекомунікацій Жилінського університету Мілошом Поляком. А із ректором Жилінського університету Йозефом Яндачкою, делегація Луцького НТУ узгодила спільну проектну пропозицію за Програмою Erasmus+, а також умови академічного обміну, наукового стажування та навчання працівників і студентів.

Про враження, емоції та особисту користь від поїздки коментують студенти та викладачі Луцького НТУ.

Інна Абрамюк, завідувач кафедри архітектури і містобудування:

 •  Мені вдалося реалізувати усі плани, які ставила перед собою у цю поїздку. Ми познайомилися із кафедрою архітектури й урбаністики та напрацювали певні шляхи співпраці. Від себе зауважу, що працюють там особливо приємні люди, які щиро зацікавленні у співробітництві з нами та шукають варіанти її реалізації.
  Приймали нас дуже гарно, отримали масу приємних вражень, хорошого досвіду та чимало, корисного для нашої кафедри, роздаткового матеріалу.

Андрій Петровець, студент 3-го курсу ФАБД:

 • Загалом, поїздка до Словаччини мені дуже сподобалася. Я був приємно вражений привітністю людей, що там живуть. Жодного разу мені не відмовили у допомозі. Також, як студент та практикуючий урбаніст, я звернув увагу на підхід викладачів та студентів до процесу навчання: частина навчального процесу проходить просто у коридорах, у таких собі лаунж-зонах, які створюють приємну атмосферу для плідної творчої роботи. Для себе зауважив, що матеріальна база університетів Словаччини досить непогана – є практично все: від звичайних ПК до сучасних 3D сканерів та принтерів.
  На мою думку, ця поїздка була дуже плідною для університету, адже принесла багато нових знайомств, домовленостей про співпрацю, відкрила нові двері для навчання студентів за кордоном, а також, подарувала певний досвід з організації власне процесів навчання та дослідницької діяльності.

Валентина Федорчук-Мороз, заступник декана ФЕТЕ:

 • Хочу зауважити, що поїздка була дуже корисною. В першу чергу, я почула конструктив щодо можливостей академічного обміну для студентів. Така співпраця дуже важлива для нас, адже відтепер студенти нашого факультету (за спеціальностями екологія, електроенергетика та цивільна безпека) мають можливість поїхати туди на навчання, в рамках академічної мобільності. Також мою увагу привернуло те, що університети мають дуже потужну наукову базу та чудово оснащені лабораторії, що дає можливість науково-педагогічному персоналу Луцького НТУ проходити стажування в хороших умовах та отримувати цінний досвід. І, звичайно, суттєвим плюсом у даній кооперації є можливість організації спільних конференцій, семінарів та інших наукових заходів, адже це значно підвищить науковий потенціал нашого університету.

Ірина Герасим'юк, студентка 4-го курсу ФЕТЕ:

 • Під час поїздки мала чудову нагоду ознайомитися з матеріально-технічною та науково-дослідницькою базою вишів Словаччини. Спілкування було інформативним і цікавим, адже відбувалося  англійською мовою. У вільний час мали можливість познайомитися з містами та відчути атмосферу студентського життя за кордоном. Студенти, з якими я познайомилася, дуже позитивно відгукувалися про лекторів, рівень та якість надання освітніх послуг.
  Ця подорож дала мені можливість на власному досвіді переконатися, що злагоджена командна робота викладачів Луцького НТУ та висока результативність дає нашим студентам можливість отримати європейську освіту, а також залучити молодь до активного громадянства, міжкультурного діалогу та бути конкурентоспроможними на сучасному ринку праці.

Даніела Шах, голова студради Луцького НТУ:

 • Хочу подякувати адміністрації університету за чудову можливість покращити своє майбутнє. Поїздка до Словаччини була дійсно інформативною та надзвичайно цікавою. Це крута можливість розширити свою обізнаність на власному досвіді, побувавши в університетах зовсім іншої країни та поспілкуватися з іноземними студентами про особливості навчання. А ще такі поїздки роблять студентів більш обізнаними та комунікабельними, що в результаті дуже корисно для майбутнього випускника. Завдяки цій поїздці, ми отримали безліч корисної інформації, яку згодом можна використати та реалізувати на просторах нашого університету.

Отож, за результатами поїздки, зустрічей, переговорів та домовленостей було досягнуто:

-          підписання угоди багаторівневої співпраці з академічної та наукової мобільності;

-          створення умов для семестрового навчання та навчання за подвійним дипломом для студентів (в тому числі безкоштовного), також для цих цілей напрацьовано проект за Програмою Еразмус+;

-          відпрацювання програми та умови академічного двостороннього стажування викладачів;

-          аналіз ресурсного потенціалу для спільних наукових досліджень та узгоджено дорожню карту формування наукових команд для програми Horuzont 2020


Інформаційний відділ Луцького НТУ