Про основи міжнародної наукової комунікації говорили на факультеті бізнесу

Про основи міжнародної наукової комунікації говорили на факультеті бізнесу

 

    Напередодні Нового року на факультеті бізнесу знову відбулася чергова наукова зустріч викладачів, аспірантів та магістрантів Луїсом Рібейро (Luís Frölén Ribeiro) - професором кафедри механіки Політехнічного інституту Браганса (IPB), професором університету Trás-os-Montes e Alto Douro (UTAD), науковим співробітником науково-дослідного центру з відновлюваних джерел енергії (CIENER, Португалія), незалежним експертом Європейського Союзу з питань енергетики та інновацій і засновником Міжнародного науково-дослідного центру погоди для португаломовних країн і Африки.

    Перша зустріч з португальським професором відбулась 23 березня 2016 року і була присвячена техніко-економічним показникам оцінки ефективності проектів з відновлювальних джерел енергії. Цікавий, якісний, продуктивний воркшоп нікого не залишив байдужим.

    І, коли було оголошено про наступну зустріч, навіть 29 грудня — кінець сесії, переддень Нового року, не завадив зацікавленим викладачам та студентам завітати на лекцію до Луїса Рібейра. Тим паче, тема лекції — «Fundamentals of International Scientific Communication».

   Проректор з науково-педагогічної роботи доц. Валентина Галущак представивши лектора, зауважила, що співпраця Політехнічного інституту Браганса (Португалія) та Луцького національного технічного університету реалізується через спільні магістерські програми, семестрове навчання студентів, наукове стажування викладачів, спільні наукові дослідження. Відділ міжнародних зв’язків університету надає усю необхідну інформацію та допомогу студентам, викладачам, які мають бажання віддідати португальський вуз.

    Luís Frölén Ribeiro розказав про особливості публікації в зарубіжних наукових виданнях, акцентував увагу на найбільш поширених помилках молодих науковців, надав поради щодо написання наукових статтей.

    Продовженням наукової дискусії стала зустріч з аспіранткою факультету бізнесу Ольгою Савченюк, науковими керівниками якої є керівник з України — зав. каф. економічної теорії та міжнародної економіки Лариса Савош та керівник з Португалії  - професор Luís Frölén Ribeiro.

 

 


 

 

Надія Хвищун,
декан факультету бізнесу

 

P.S. Коротко про історію співпраці Політехнічного інституту Браганса (Португалія) та Луцького НТУ.

Співпраця між університетами розпочалась з програми ERASMUS+– Міжнародна кредитна мобільність. Семеро студентів отримали диплом магістра Політехнічного інституту Браганса (Португалія), серед яких п’ять з факультету бізнесу; фахівець відділу міжнародних зв’язків Катерина Мачульська, доцент кафедри міжнародної економіки та економічної теорії Павло  Кравчук та проректор з науково-педагогічної роботи Валентина Галущак взяли участь в двотижневому обміні персоналом; завідувач кафедри економічної теорії та міжнародної економіки доцент Лариса Савош пройшла наукове стажування; викладачі університету беруть участь в спільних мжнародних конференціях.