Про особливості навчання у Великобританії студента Луцького НТУ

Про особливості навчання у Великобританії

студента Луцького НТУ

25 грудня 2014 року на кафедрі комп’ютерної інженерії відбувся захист дипломних робіт студентів, які навчалися в Європі.

Першим захищав свою магістерську роботу студент групи КСМм-51 Черкасець Петро, який нещодавно повернувся з Великобританії (Уельс, м. Рексем), де він навчався з 24 вересня 2013 року по 31 жовтня 2014 року в університеті Glyndwr і здобув кваліфікацію магістра комп’ютерних наук.

Дипломна робота виконана англійською мовою на актуальну тему: «Research of the C# functions and GPS tools in mobile application creation process». Доповідь Петро теж робив англійською мовою, а перекладав на українську доцент кафедри комп’ютерної інженерії Василь Мельник. Студент написав програму для операційної системи Windows Phone 8.1, яка дозволяє бачити місцезнаходження користувачів мобільної соціальної мережі. Розробка має практичне значення, зручний інтерфейс, містить ряд корисних функцій і може бути легко реалізована на практиці.

Євген Сукач, студент групи КСМ-51, який за програмою обміну студентами навчається в Люблінській Політехніці, захистив дипломний проект на тему: «Програма керування діалоговою системою в локальній мережі». Розроблений програмний продукт володіє сучасним функціоналом та зручним інтерфейсом. Він є зручним механізмом для інформування за наявності локальної мережі підприємства, навчального закладу, домашньої мережі тощо; для можливості активного підключення запропоновано систему вказівок ІР-адрес. Програмний інтерфейс та код реалізований в системі MS Visual Studio 2010.

Петро Черкасець поділився з нами враженнями від навчання за кордоном.

Раніше він вже брав участь в програмі обміну студентами, півроку навчався у Польщі (Люблінська Політехніка), після чого з’явилося бажання продовжити отримувати європейську освіту. Петро звернувся у відділ міжнародних відносин Луцького НТУ, зібрав необхідні документи, склав іспит на знання англійської мови (TOEFL) і отримав можливість навчатися у Великобританії.

Навчання проходило суто за спеціальністю, тобто без гуманітарних дисциплін, тому заняття відбувалися 4 дні на тиждень. Велика увага приділялася виконанню індивідуальних завдань – асігментів («assignment – аналог курсової роботи» – пояснення від студента). Лекції студенти слухають, але не пишуть, а отримують від викладача у вигляді презентацій. Лабораторні роботи не оцінюються, вони є своєрідним тренуванням перед виконанням індивідуальних завдань. Практика не є обов’язковою, але Петро виявив бажання її пройти. ВНЗ направив його в P&A Group of Companies, де студент працював протягом двох тижнів на посаді IT-консультанта.

Жив у студентському містечку в гуртожитку, де всі кімнати індивідуальні, з душем і туалетом. Спільна тільки кухня на 8 кімнат, але вона — велика, з необхідною технікою, там є навіть телевізор. Проживання і навчання за один семестр оплатила наша держава, другий семестр – сам студент.

Найбільш сподобалося подорожувати, на екскурсії Петро витрачав більшість свого вільного часу. Найцікавіші міста, на його думку – це  Йорк, Лондон, Единбург. Хлопець знайшов нових друзів, з якими й зараз підтримує зв’язки. Досі спілкується і з менеджером компанії, де проходив практику.

Поради від Петра для тих, хто хоче навчатися за кордоном – вчити англійську, бути комунікабельним, наполегливим і не боятися ламати стереотипи.

 

 

Світлана Лавренчук,

асистент кафедри комп’ютерної інженерії