ПРОФЕСІЯ «ЗІ СМАКОМ»: ІНЖЕНЕР-ТЕХНОЛОГ ХАРЧОВОГО ВИРОБНИЦТВА

Професія «зі смаком»:
інженер-технолог харчового виробництва

Харчування це невід’ємна частина нашого життя, необхідна, як повітря, що приносить море задоволень, робить нас працездатними, здоровими і щасливими. Цій сфері завжди приділялася найпильніша увага, а фахівці в галузі організації харчування і виробництва харчових продуктів завжди мали і матимуть високий соціальний статус.

Як часто ми замислюємось про те, який шлях обробки та переробки проходить продукція перед потраплянням до нашого столу, та хто і за яких умов контролює цей процес?

Забезпеченням усіх умов виробничого процесу займається інженер-технолог харчового виробництва (продуктів харчування), який:

 

здійснює контроль дотримання послідовності та якості операцій, що складають процес приготування продуктів;

розробляє та вдосконалює наявні процеси виробництва;

контролює ефективність організації праці;

вирішує виникаючі технологічні і виробничі проблеми;

забезпечує високу якість продуктів харчування для збереження здоров'я людей.

 

Фахівець з галузі харчових технологій має можливість займатися виробничо-технологічною, організаційно-керівною, проектно-конструкторською, управлінською діяльністю на підприємствах харчової та переробної промисловості.

Саме таких висококласних фахівців готують в нашому Луцькому НТУ

Що вивчають наші студенти? В процесі навчання студенти освоюють теоретичні основи харчових технологій, сучасні технології харчової промисловості, методи мікробіологічного, хіміко-технологічного контролю сировини, напівфабрикатів і готової продукції харчової промисловості. Також отримують необхідні знання технологічних процесів одержання харчових продуктів; навики проектування (конструювання) технологічних апаратів харчових виробництв, дослідження, випробування, монтаж та обслуговування обладнання і апаратів харчових виробництв. Студенти відвідують підприємства різних галузей харчової промисловості і мають можливість безпосередньо ознайомитися із процесами і потужностями виробництв.

Студенти І курсу за спеціальністю «Харчові технології» побували на багатьох підприємствах Західного регіону та України. Серед них такі гіганти аграрної галузі, як ПАТ «Миронівський хлібопродукт», студенти відвідали забійний комплекс Вінницької птахофабрики та ознайомилися з усіма етапами обробки курячих туш та упаковки продукції ТМ «Наша Ряба».

 

 

 На виробництві ковбасних виробів ТМ Дмитрук, студенти ознайомилися з усіма виробничими етапами варених та напівкопчених ковбас.

 

 

Під кінець екскурсії власники підприємства люб’язно запросили продегустувати продукцію.

Восени наші студенти відвідали Гнідавський цукровий завод та ознайомилися з технологією виготовлення цукру.

Побувавши на ПАТ «ДУБНОМОЛОКО»  майбутні технологи були приємно здивовані таким великомасштабним виробництвом у Західному регіоні.

Провівши екскурсію головний технолог запросив продегустувати відому на всю Україну продукцію ТМ «КОМО».

Також наші студенти відвідали ПрАТ «Волиньхолдінг» та ознайомилися з процесом виготовлення популярної не лише в межах України, а й за кордоном продукції ТМ «Торчин».

 

Майбутні технологи побували і на бродильних виробництвах міста Луцька, таких як: ВАТ «Луцький пивзавод», ДП «Луцький спиртогорілчаний комбінат».

 

 


Також студенти Луцького НТУ відвідали підприємства хлібобулочних виробів, таких як: ПАТ «ТЕРЕМНО ХЛІБ», ТОВ ВОЛИНЬАГРОПРОДУКТ, СГ ТОВ АГРОПРОДТОРГ.

 

 

Перспективи: харчова промисловість України залишилася єдиною галуззю, яка в умовах економічної кризи не лише не знизила обсягів виробництва, але і продовжує їх активно нарощувати. Модернізація вітчизняних підприємств переробної і харчової промисловості, впровадження новітніх технологій і входження України у світове співтовариство потребують кваліфікованих фахівців з вищою освітою. Ключовою фігурою сучасного виробництва стає висококваліфікований технолог, без якого підприємство працювати не може. Можна бути переконаним, що працевлаштування і високий рівень заробітної платні випускників гарантований.

Можливості працевлаштування: майбутні випускники можуть працювати на підприємствах хлібопекарського виробництва, виробництва молочних продуктів, виробництва м'ясних продуктів, виробництва виробів з риби та морепродуктів, виробництва цукру та кондитерських виробів, консервування плодів та овочів, виноробства та пивоваріння, мікробіологічного виробництва. У виробничих, контрольно-аналітичних лабораторіях, в органах державного управління та громадських організаціях, що здійснюють контроль за якістю та безпекою продукції, в органах санітарно-епідеміологічного та екологічного контролю, в центрах стандартизації, метрології та сертифікації продукції.

Студенти І курсу за спеціальністю «Харчові технології» висловлюють подяку усім підприємствам харчової промисловості за проведені екскурсії та ознайомлення з основними виробничими та технологічними процесами та кандидату технічних наук, доценту кафедри ОПВ Федорусю Ю.В.

Тетяна Карпюк,
студентка спеціальності
Харчові технології