Реалії студентського життя та навчання за кордоном

 

Реалії студентського життя та навчання за кордоном

 

1 квітня 2014 р. з метою ознайомлення студентів з навчальними програмами обміну відбулася зустріч студентів ІІІ курсу факультету обліку та фінансів з магістранткою Костенюк Іванною (гр. ФКм-51), яка перебувала на семестровому навчанні у Вищій школі Східна Вестфалія-Ліппе (м. Лемго, Німеччина).

 

Свій виступ Іванна розпочала з переліку документів, які необхідно підготувати для навчання у Вищій школі Східна Вестфалія-Ліппе. Також магістрантка наголосила на необхідності знання німецької мови і зазначила, що у даному навчальному закладі студентам-іноземцям надається можливість відвідування безкоштовних курсів німецької та англійської мов, за допомогою яких можна суттєво підвищити інтенсивність їх вивчення.

 

Костенюк Іванна повідомила, що по прибутті до Вищої школи Східна Вестфалія-Ліппе вона отримала студентський квиток, який в подальшому дозволив їй отримувати різноманітні пільги: безкоштовний проїзд у громадському транспорті по місту та на землі Вестфалія, здешевлене харчування у їдальні на 50% тощо.

Щодо навчання, то Іванна наголосила, що в німецьких вузах відсутнє подання викладачем структурованих лекцій (до чого студенти звикли в Україні!), студенти там вчаться постійно і, головне, самостійно. Також студенти за власним бажанням обирають із запропонованого переліку навчальні дисципліни, які вивчатимуть у тому чи іншому семестрі. Після остаточного вибору дисциплін вони отримують список рекомендованої літератури, яку необхідно заздалегідь опрацювати для підготовки до активної дискусії на лекційних заняттях.

 

Костенюк Іванна наголосила на тому, що крім академічної складової навчання у Німеччині студенти також мають можливість ознайомитися з найгарнішими місцями м. Лемго, культурою і традиціями країни. Так, Іванну вразили такі пам’ятки м. Лемго як міські музеї («Hexenbürgermeisterhaus», «Junkerhaus», музей олійниці та млинів, автомобільний музей); замок Браке; центральна площа «Marktplatz»; міська ратуша «Rathaus», де знаходиться знаменитий альков аптеки «Apothekenerker»; церква св. Миколая «Nicolai Kirche»; вулиця «Östliche Mittelstr», на якій розташовані історичні будинки жителів Лемго, а під час подорожі Німеччиною магістрантці найбільше запам’яталися: церква Святого Евальда та Пасторський собор у Дортмунді; музей Фолькванга в Ессені, де вона ознайомилася з роботами видатних майстрів – Ренуара, Едуарда Мане, Ван Гога та інших; Долина Неандер на околиці Дюссельдорфа тощо. Також своїм незвичним проектом Іванну вразив Дюссельдорфський університет – масштабна будівля під прозорим куполом, на території якого є кілька ботанічних садів з рідкісними видами рослин.

На завершення зустрічі Костенюк Іванна порадила студентам вдосконалювати свої знання з іноземних мов, прагнути відкривати світ для себе та себе світові, побажала не боятися навчання за кордоном, адже це – досвід, нові знання, незабутні враження та цікаві знайомства.

За інформацією щодо навчання за кордоном звертайтесь у деканат ФОФ та відділ міжнародних зв’язків Луцького НТУ.

Підготувала заст. декана факультету обліку та фінансів Луцького НТУ Галущак В. Л.