Ректор Луцького НТУ підписав договір із директором «антиплагіатної» компанії

Ректор Луцького НТУ підписав договір із директором «антиплагіатної» компанії

Ректор Луцького національного технічного університету Петро Савчук заключив договір про співпрацю із  директором компанії «Антиплагіат» Андрієм Сідляренком щодо використання онлайн-сервісу пошуку плагіату «Unicheck». Також сторони відпрацювали механізми взаємодії в напрямку боротьби з потенційним академічним плагіатом, підвищення якості наукових робіт та продуктів освітнього процесу.

Щодо актуальності підписання угоди, а також важливості співпраці з компанією для Луцького НТУ висловився ректор Петро Савчук: «Unicheck»– це компанія, яка давно себе зарекомендувала як основна складова доброчесності в університеті. Сьогодні ми чітко усвідомлюємо, що цілком готові переходити на вищий рівень і системно працювати над викоріненням плагіату із системи освіти».

Зауважимо, що сьогодні програмне забезпечення «Unicheck» працює у більше ніж шістдесяти країнах світу і обслуговує заклади вищої освіти,  наукові установи, видавництва, а також використовується в особистих цілях журналістами, блогерами та представниками інших професій.

За словами представника розробників «Unicheck» Андрія Сідляренка, програмне забезпечення дозволить Луцькому НТУ підвищити якість підготовки наукових та академічних робіт. Програмне забезпечення шукає текстові збіги, а далі науковий керівник чи експертна комісія може приймати рішення щодо якості та контексту цих збігів. Таким чином сервіс дозволяє визначати наявність академічного плагіату, фальсифікації данних чи видання, або ж, якщо це не правильно оформлена цитата, то програма теж її визначить та вкаже на цитування в тексті. Це суттєво спростить технічну складову роботи експертів та дозволить більше часу приділяти інтелектуальній складовій.

Олена Третяк, інформаційний відділ Луцького НТУ

Фото: https://www.facebook.com/pg/LutskNationalTechnicalUniversity/photos/?tab=album&album_id=1400485846772128