Ректор Луцького НТУ підписав угоду про співпрацю із ЦНТТУМ

Ректор Луцького НТУ підписав угоду про співпрацю із ЦНТТУМ

Про співпрацю, реалізацію спільних проектів та можливості залучити молодь до творчості в науці під час робочої зустрічі говорили ректор Луцького НТУ Петро Савчук та представники адміністрації Волинського обласного центру науково-технічної творчості учнівської молоді. Зокрема, на зустрічі були присутні директор ЦНТТУМ Ігор Стельмащук, заступник директора з навчально-методичної роботи ЦНТТУМ Іван Цимбалюк та керівник гуртка операторів колективної радіостанції ЦНТТУМ Віктор Зінчук, завідувач кафедри комп’ютерних технологій та професійної освіти Луцького НТУ Наталія Чернящук та завідувач кафедри електроніки і телекомунікації Валентин Заблоцький.

Передусім привітав гостей у стінах Луцького НТУ ректор Петро Савчук. Він подякував колегам за прагнення співпрацювати на благо розвитку освіти та пропагувати науку серед молоді.

«Дякую, що ви сьогодні приїхали до нас. Те все, що стосується підтримки освіти, для мене актуальне з двох причин: і з позиції радника голови Волинської ОДА і з позиції ректора. Все таки, Луцький НТУ – технічний університет. Ми нещодавно відкрили нові спеціальності «Фізична культура і спорт», «Право», «Агроінженерія» та «Інженерія програмного забезпечення», тому «політехнічний» профіль не змінюється, але ми підсилюємо позиції в питаннях якісної підготовки фахівців різного спрямування. Водночас, головними лишаються унікальні спеціальності такі як «Телекомунікації», «Приладобудування», «Інженерна механіка», «Матеріалознавство» тощо. Це ті спеціальності, які завжди на Волині були затребуваними, яких немає у багатьох інших ЗВО. Це нам дає певні переваги, якщо ми, відповідно, збережемо позиції у якості підготовки», - зазначає ректор.

Водночас Петро Савчук наголосив на тому, що нині у Луцькому НТУ ведеться підготовка до створення науково-дослідної лабораторії безпровідних технологій передачі даних при кафедрі комп’ютерних технологій та професійної освіти. Хоча на цьому активна позиція ЗВО не зупиняється, адже уже серед напрацювань є формування й інших лабораторій, до роботи в яких долучать перспективну молодь.

«Ми хочемо створити ряд лабораторій, до яких будуть дотичні перспективні діти, починаючи від питань фундаментальних: фізика, хімія, математика, бо інженерна освіта вимагає хорошої прикладної бази. Крім того, ми вибрали мотиваційну модель - залучати дітей до різних проектів, гуртків, щоб вони розглядали університет з позиції цікавості», - додає Петро Савчук.

Нині важливою складовою, зауважує ректор, є побудова тісної співпраці університету із такими закладами як центр науково-технічної творчості учнівської молоді, бо тільки таким чином, можна молодь зацікавити наукою і в перспективі підсилити роботу власне освітніх структур.

«Моя задача полягає у тому, щоб ми спробували з такими потрібними і важливими структурами як ви, напрацювати модель спільних проектів та дій, щоб ви мали можливість за рахунок цього наповнювати свої гуртки, а ми посилили іміджеву складову і отримали перспективу залучення зацікавлених у нашому ЗВО дітей. Ми будемо створювати багато різнопрофільних гуртків, тому хочемо почути вашу експертну оцінку й пропозиції, в якому сегменті ми можемо вас підсилити, як можна змоделювати роботу у лабораторіях та які переваги це може дати і нам і вам», - каже Петро Савчук.

Натомість директор ЦНТТУМ Ігор Стельмащук зауважив, що їхня структура не очікує конкретного зиску від співпраці, адже і університет і центр роблять спільну справу в освітньому процесі: «Ми не хочемо якогось певного зиску, бо ми робимо одну спільну справу в освіті. По суті співпрацюємо ми уже давно, адже долучаємо ваших працівників до складу журі у різноманітних конкурсах, запрошуємо до участі у заходах».

Своєю чергою, керівник гуртка операторів колективної радіостанції ЦНТТУМ Віктор Зінчук детальніше розповів про уже конкретний напрямок роботи, зокрема розміщення колективної радіостанції.

«У нас є всі умови, щоб відкрити позивний вашого університету. Він є у Київській політехніці, у Вінницькому технічному університеті... В нас є окреме приміщення, де можуть працювати навіть дві радіостанції окремо. Тому ми зацікавлені, щоб від Луцького НТУ радіостанція представляла Луцьк та Волинь у міжнародному ефірі. Відтак, ми зможемо проводити однакову кількість відповідних змагань і за університет і за наш ЦНТТУМ», - розповів Зінчук.

Ректору Луцького НТУ пропозиція сподобалася, тож між сторонами зустрічі було досягнуто домовленостей про передачу у користування відповідної антени, яка розміщена на базі університету.

Крім того, аби задокументувати рішення про співпрацю, Петро Савчук та Ігор Стельмащук підписали відповідну угоду. Так, згідно із положеннями, прописаними у ній, сторони розроблятимуть методичні матеріали з питань організації освітнього процесу; організовуватимуть спільні науково-практичні конференції, семінари, круглі столи, теле- і радіопередачі з науково-технічної творчості; залучатимуть кадровий потенціал до складу журі під час проведення масових заходів; проводитимуть спільні рекламні кампанії; надаватимуть інформацію про проведення науково-технічних заходів педагогам закладів освіти; обмінюватимуться методичними матеріалами, посібниками та кресленнями. Крім того, згідно з угодою, студенти Луцького НТУ матимуть можливість проходити практику у ЦНТТУМ, де їх забезпечуватимуть необхідними умовами, відповідно до тематичної спрямованості.

Насамкінець, ректор Луцького НТУ пообіцяв невдовзі здійснити візит до ЦНТТУМ для обговорення інших деталей взаємодії, відтоді й розпочнеться практична частина співпраці.

Ілона Карпюк, інформаційний відділ Луцького НТУ