Ректор Луцького НТУ розповів, як будуть виплачуватися зарплати під час карантину

Ректор Луцького НТУ розповів, як будуть виплачуватися зарплати під час карантину

У зв’язку із постановою Кабінету Міністрів України «Про запобігання поширенню на території України коронавірусу COVID-19» та на виконання наказу Міністерства освіти і науки України «Про організаційні заходи для запобігання поширенню коронаврусу COVID-19» від 17 березня Луцький національний технічний університет перебуває на дитанційному режимі роботи. Це спричинило ряд непорозумінь, обговорень та запитань у працівників університету щодо виплати заробітної плати. 

Аби уникнути зайвих дискусій та здогадок, ректор Луцького НТУ Петро Савчук надає чіткі роз’яснення щодо виплат працівникам у період карантину:

«З науково-педагогічними працівниками на загальнодержавному рівні питання оплати врегульовано. Це дистанційна форма взаємодії, яка хоч і потребує специфічної звітності, але зберігає усі виплати. Крім того, ми вводимо систему преміювання за ускладнені умови роботи деканам, завідувачам кафедр та окремим працівникам з подання керівництва.

Складніше із працівниками структурних підрозділів та обслуговуючим персоналом. Ми діятимемо відповідно до законодавства та згідно рекомендацій МОН України та Профспілки працівників освіти і науки України у листі "Про умови та оплату праці працівників закладів освіти і науки в умовах карантину" від 17.03.2020 року.

Отож, за березень університет здійснить повну виплату заробітної плати усім працівникам, незалежно від напрямку їхньої роботи. Тепер про квітень. Опираючись на рекомендації від держави, наша команда вирішила рекомендувати деяким працівникам використовувати оплачувані відпустки. Звісно ж, кожен окремий випадок буде розглянуто та обговорено із працівником особисто, тому такий варіант буде застосовуватися виключно за згодою сторін. 

Хочу наголосити, що зараз надзвичайно складний час. Ми не можемо залишити людей без заробітної плати. Адже незважаючи на те, що вони залишаються вдома, у них є власні потреби, які вимагають фінансових витрат. Продукти харчування, побут, ліки… Усе потребує грошей. Ми входимо у положення кожного і намагаємося хоч якось залагодити цю непросту ситуацію».

Олена Третяк, інформаційний відділ Луцького НТУ