Ректор Луцького НТУ зустрівся із представниками Вільнюської академії мистецтв

Ректор Луцького НТУ зустрівся із представниками Вільнюської академії мистецтв

Луцький національний технічний університет продовжує розширювати межі спрівпраці та вибудовувати дружні відносини із світовими закладами освіти. Так сьогодні, 7 липня, відбулася робоча зустріч ректора Луцького НТУ Петра Савчука із директором інституту образотворчих мистецтв Вільнюської художньої академії Далею Клаюмене та викладачем кафедри управління пам’ятками архітектури Рамуне Баланджюньєне.

Передусім іноземні гості розповіли історію свого закладу освіти і основні напрямки роботи, вони активно співпрацюють із багатьма закордонними університетами і активно долучаться до міжнародних освітніх програм. Спеціальності закладу здебільшого пов’язані із творчими напрямками, зокрема дизайну та архітектури. Крім того, чимала увага в навчанні приділена спеціальності «Реставрація», яка включає 6 напрямків, де студенти уже мають можливість спільно із професорами долучатися до практичної роботи у лабораторіях, на територіях фортець, замків, художніх музеїв тощо.

Загалом Вільнюська художня академія має факультети структурні підрозділи у Вільнюсі, Каунасі, Тельшяй та Клайпеді. Студенти мають можливість навчатися за напрямками архітектури, арт-педагогіки, теорії і історії мистецтва, дизайну, фото, медіа, анімації і мультимедійних досліджень, графіки і графічного дизайну, мовної підготовки, кераміки, дизайну одягу, монументального живопису і конструювання, храмового зодчества, малювання, урбаністики і міського проектування тощо.

Своєю чергою, Петро Савчук наголосив, що напрямок мистецтва та архітектури активно розвивається у Луцькому НТУ, тож співпраця із досвідченими у цій галузі ЗВО є дуже доречною.

Крім того, під час зустрічі було наголошено на тому, що Західна Україна та Луцьк багаті на архітектурні пам’ятки та неабияку культурну спадщину, тому доречно було би напрацьовувати спільні ідеї наукових досліджень та освітніх напрямків, долучати молодь до реставраційних робіт, музейної справи та правильного збереження історичних надбань. Власне у такому контексті сторони обговорили шляхи співпраці з академічної мобільності та підготовки проектів в напрямку мистецтва та архітектури.

Насамкінець учасники перемовин обмінялися запрошеннями для наступних зустрічей, під час яких буде підписаний відповідний меморандум про співпрацю.

Ілона Карпюк, інформаційний відділ Луцького НТУ