Ріст економіки Волині обговорювали у Луцькому НТУ

Ріст економіки Волині обговорювали у Луцькому НТУ

У Луцькому національному технічному університеті відбулося засідання круглого столу «Формування точок росту економіки Волині: роль бізнесу, влади та професійної освіти». Захід організований за ініціативи керівництва Луцького НТУ, факультету бізнесу та кафедри економіки ЗВО та за підтримки Технічного коледжу Луцького НТУ й Волинської ОДА.

Передусім привітав учасників круглого столу завідувач кафедри економіки Олександр Шубалий. Він представив гостей заходу, серед яких представники влади області, центрів зайнятості, установ, господарств та провідних підприємств.


Зокрема, у круглому столі участь взяли: директор Департаменту агропромислого розвитку Волинської ОДА Юрій Горбенко, директор Волинського обласного центру зайнятості Роман Романюк, заступник директора Луцького міського центру зайнятості Ірина Гурська, директор навчально-методичного центру професійно-технічної освіти у Волинській області Зоя Парфенюк, помічних генерального директор ТОВ «Волинь-зерно-продукт» Катерина Шлапа, генеральний директор ТОВ «Імперія жирів» (ТМ «Маселко», м.Нововолинськ) Оксана Мариненко, керівник відділу кадрів ПрАТ «СКФ Україна» Вікторія Шатан, головний спеціаліст відділу бухгалтерського обліку і звітності, економіки та фінансів Волинського обласного управління лісового та мисливського господарства Юлія Демчук, економіст ПрАТ «Луцьксантехмонтаж №536» Роман Давидюк та головний редактор  журналу «Економіст», директор ГО «Європейський аналітичний центр», д.е.н., професор Василь Голян.


Із вітальним словом виступив ректор Луцького НТУ Петро Савчук. Він подякував колегам, які долучилися до заходу, адже тільки завдяки спільним зусиллям влади, науковців та представників бізнесу, можна досягнути ефективного результату у розвитку держави.

«Ми усі розуміємо, що влада без науки не може давати результату, бо спільно вони формують потенціал для ґрунтовного аналізу, вдалих пропозицій задля руху вперед і стають основними рушіями прогресу. Розумна влада і розумний бізнес разом рухаються в перед, а за участі ще й професійної освіти можна досягнути вдалого тріумвірату взаємодії. Ми маємо знати не тільки, де наше місце і усвідомлювати основні задачі, але й повинні допомогти двом основним складовим: владі й бізнесу. Волинська ОДА - це приклад того, як потрібно взаємодіяти, бо Луцький НТУ долучений до низки їхніх проектів, а отримавши кошти й віддавши готовий продукт, ми зробили спільне досягнення. Я впевнений, що це той приклад, який має бути у співпраці. Хотілося б, щоб ми сьогодні не лише побачили одне одного, але й змогли знайти спільні точки дотику, виокремили головне», - наголосив Петро Савчук.


Своєю чергою, про розвиток на Волині аграрного сектору, його досягнення на всеукраїнській арені розповів Юрій Горбенко. Він навів статистичні дані щодо ресурсного потенціалу області, розповів про те, що Волинь виробляє 3% загальнодержавних обсягів сільськогосподарської продукції, а динаміка валового продукту  с/г продукції активно йде вгору. До того ж, Юрій Горбенко акцентував увагу на чисельності працюючих в сільському господарстві та рейтингу регіонів за виробництвом с/г продукції, в якому Волинь посідає передові місця.

«Дуже вдала тема для обговорення, адже нам потрібно шукати точки взаємодії і вдало втілювати їх у життя. А зі своєї сторони, впевнено можу сказати, що наш аграрний сектор динамічно нарощує виробництво і економіку області», - додав Горбенко.

Про те, що ринок праці на Волині у великій мірі потребує робітничих кадрів розповів Роман Романюк. Очевидно, що трудовий потенціал і кадри, зазначає Романюк, вирішують все, а успіху досягає та компанія, яка має фахівців своєї справи, котрі знають в якому напрямку варто рухатися.

«Для успішного бізнесу потрібен досвідчений і кваліфікований спеціаліст. Сьогодні ринок праці у великій мірі потребує робітничих кадрів і нині у нашій базі центру зайнятості знаходиться майже 4 тисячі вакансій, 72% з яких - робітничі напрямки. Реально не вистачає цих людей, бо чимало з них поїхали для реалізації своїх вмінь і знань за кордон, тому  нам є над чим працювати. Втім науковий рівень завжди задає тон і це та вершина, куди треба рухатися і чого прагнути», - наголошує Романюк.


За словами керівника обласного центру найбільш затребуваними вакансіями на Волині є продавці продовольчих і непродовольчих товарів, водії автотранспортних засобів, кухарі та бухгалтери, робітники сільськогосподарської сфери, зокрема трактористи. Юрій Горбенко та Роман Романюк запевняють, що трактористи нині мають можливість отримувати конкурентну заробітну плату близько 1 тисячі євро, тому закликають потенційних працівників не гребувати можливістю успішно працевлаштуватися.

Крім того, Роман Романюк зазначає, що за станом на 1 квітня 2019 року на підприємствах області працюють майже 50 тисяч пенсіонерів, а це також потенційні вакансії для молодих людей.

«Головне - це бажання навчитися і здобути знання, а друге – реалізувати себе. Але безумовно, завдяки плідній співпраці центру зайнятості, роботодавця і навчальних закладів, можна отримати хороший результат і успішні працевлаштування достойних випускників», - резюмував Романюк.Варто додати, що основними тематичними напрямками для обговорення під час круглого столу стали:

-досвід, проблеми та перспективи підвищення ефективності бізнесу на провідних підприємствах Волинської області;

-необхідні фактори, стимули та інструменти формування нових точок росту економіки Волині;

-діяльність органів державної влади для забезпечення росту економіки Волині;

-роль вищої та професійно-технічної освіти у забезпеченні підготовки висококваліфікованих фахівців для господарського комплексу регіону.


Ілона Карпюк, інформаційний відділ Луцького НТУ