Роботи, квадроцикли, майстер-класи, - у Луцькому НТУ феєричний День відкритих дверей

Роботи, квадроцикли, майстер-класи, - у Луцькому НТУ феєричний День відкритих дверей

Напередодні Дня студента у Луцькому НТУ влаштували грандіозне свято науки, інновацій, мистецтва і розваг. Від ранку у стінах університету школярі, їхні друзі, батьки та вчителі ознайомлювалися із факультетами та спеціальностями, які пропонує ЗВО для абітурієнтів. Втім родзинкою свята була можливість взяти участь у низці майстер-класів, самотужки покерувати роботом чи автівкою, власними руками приготувати десерт чи намалювати картину, навчитися поводитися зі зброєю і пізнати секрети успішного бізнесу.

Перш за все, привітав потенційних абітурієнтів та гостей заходу ректор Луцького НТУ Петро Савчук. Він наголосив на важливості обрання для навчання саме українського університету, адже нині вітчизняні ЗВО надають студентам якісну освіту, забезпечують хорошою практикою і дають потужний старт для кар’єрного просування.

«Я вам дякую за те, що сьогодні ви тут. Чому варто обирати саме українські ВИШі?! Так, за кордоном вищий рівень життя, є доступ до сучасних технологій, але питання в тому, ілюзія зникне дуже швидко і ви стикнетеся із реальними проблемами, які існують в тих чи інших країнах. Тому набагато важливіше і ефективніше закінчити український університет, хоча би на стадії бакалавра, а паралельно стажуватися, проходити семестрове навчання або ж взяти участь у програмі подвійного диплому та розвивати себе в Європі, у світі, проте мати можливість повернутися додому», - наголосив ректор.

Водночас Петро Савчук розповів молоді про можливості Луцького НТУ та закликав їх бути активними і сміливими, виважено підходити до вибору майбутньої професії і долучатися до великої «політехівської» родини.

«Наш університет минулого року потрапив у ТОП-10 України за кількістю переможців на конкурсах студентських наукових робіт та олімпіадах. Ми маємо чимало переваг, найголовніша з яких - якість навчання. У нас потужні викладачі, хороша матеріальна база, багато нових спеціальностей і активна студентська спільнота. За 4-5 років ви отримаєте серйозний фундамент, зможете себе реалізувати у творчості, спорті, науці. Ми вам дамо практичні вміння та навички, будемо робити усе, щоб ви максимально цікавилися навчанням, адже успішним студент стає тоді, коли отримує хорошу підготовку.  Ми раді будемо тим студентам, які хочуть досягнути чогось, які ставлять амбітні цілі, тому бажаю вам зробити правильний вибір для успішної кар’єри у майбутньому», - резюмував Петро Савчук.

Згодом студентка магістратури Луцького НТУ, колишня очільниця Студентської ради Ірина Гаранчевська дала кілька порад школярам і закликала молодь не боятися нового та не бути пасивними, а навпаки впевнено вступати в університет на улюблену справу, долучатися до студради і досягати власних мрій.

«Якщо ви не вирішили ким стати, який університет обрати, на яку спеціальність вступити - не хвилюйтеся. Більшість абітурієнтів не впевнені у своєму виборі і моя порада – визначайтеся із тими векторами, якими ви любите займатися. Якщо вам подобається малювати, рахувати чи грати у комп’ютерні ігри - займайтеся цим. У Луцькому НТУ є все, а в процесі навчання ви розберетеся з тими питаннями, які вас хвилюють, зрозумієте себе і те, що будете робити далі», - каже спікер.

До того ж, дівчина закликала абітурієнтів вступати до Студентської ради, адже це можливість розвивати себе, здобувати досвід та знаходити цікаві зв’язки. Головне, каже Гаранчевська, бути ініціативними.

Про особливості вступної кампанії, перелік документів та термін їх подачі, розповіла школярам відповідальний секретар приймальної комісії Руслана Шульгач. До слова, детальну інформацію про вступ можна знайти тут: http://lutsk-ntu.com.ua/uk/pravila-priyomu-2019

Найбільш очікуваний момент для гостей заходу стала можливість відвідати майстер-класи та тренінги. Відповідних локацій у Луцькому НТУ сьогодні було вдосталь. Так, технологічний факультет представив наукові розробки, зокрема ультразвуковий вимірювач об’єму; мендусинський двигун; 3D принтер та 3D сканер. Школярі мали можливість оглянути лабораторії та ознайомитися з різними видами обладнання.

Для тих, хто полюбляє напрям екології чи електроінженерії, в університеті були підготовані майстер-класи із випробування напругою та вимірювання параметрів мікроклімату; демонстрація на яскравих дослідах основних законів електротехніки, а також тренінг із органічного землеробства.

Неординарні тренінги для молоді провели викладачі факультету бізнесу, адже поради як стати успішним підприємцем та як займатися SMM - ніколи не стануть зайвими. До того ж, учні могли визначити власні лідерські здібності, продумати реалізацію бізнес-ідеї та дізнатися як минає день з життя міжнародного економіста.

Натомість науковці факультету фінансів, обліку, лінгвістики та права показали мультимедійні презентації, провели фінансову лотерею, майстер-клас «Експертиза грошей», психологічні тести на визначення лідерських якостей, правничу тренінг-гру та воркшоп «СОЦіоСтудія».

Захоплюючою дух, була локація від машинобудівників, адже не усюди є можливість прокататися на тракторі, потужному квадроциклі, тим паче на Баггі. У Луцькому НТУ таким шансом можна скористатися. Крім того, факультет запропонував до уваги гостей майстер-клас на сучасному швейному обладнанні, продемонстрував особливості лісознавства та навіть провів майстер-клас із із оформлення кондитерських виробів.

Охочі пов’язати своє життя із комп’ютерними науками познайомилися із розробками студентів Луцького НТУ, а це робототехніка, система розпізнавання жестів і система безконтактного доступу, навчальна гра для вивчення мови програмування Java та навіть віртуальний 3D тур.

Для любителів військової справи, у ЗВО діяла експозиція зброї, представлена кафедрою військової підготовки.

Серед технічних спеціальностей, неабияку увагу гостей свята привернув факультет архітектури, будівництва та дизайну. На цих локаціях можна було спробувати усе, починаючи від управління квадрокоптером, закінчуючи боді-артом. Школярі відвідали архітектурну майстерню; здійснювали дослідження будівельних матеріалів та конструкцій; навчалися рисунку, живопису та композиції, пізнавали середовище скульптури та багато іншого.

Маємо надію, що наше свято сподобалося гостям, чекаємо на нові зустрічі у Луцькому НТУ!

Ілона Карпюк, інформаційний відділ Луцького НТУ

Більше фото тут:https://www.facebook.com/pg/LutskNationalTechnicalUniversity/photos/?tab=album&album_id=1387602394727140