Робототехніка та кібербезпека: у Луцькому НТУ презентували нову лабораторію

Робототехніка та кібербезпека: у Луцькому НТУ презентували нову лабораторію

22 вересня у Луцькому національному технічному університеті на базі кафедри комп’ютерної інженерії та кібербезпеки відбулася презентація спеціалізованої лабораторії моніторингу комп‘ютерних систем та мереж, а також студентської майстерні робототехніки.

У презентації взяла участь адміністрація університету в особі в.о. ректора Петра Савчука та проректорки з НПР Валентини Ткачук. В.о. ректора привітав студентів із вступом у наш ЗВО, а також відзначив, що спеціалісти комп'ютерної галузі особливо затребувані в умовах сучасності, тому Луцький НТУ створює максимальні умови, аби підготувати конкурентних та висококласних фахівців. 

Так, викладачка кафедри комп'ютерної інженерії та кібербезпеки Ніна Здолбіцька провела для молодих комп’ютерних інженерів демонстрацію робототехніки та її можливостей, а також розповіла, за яким принципом вони працюють. Потому, про особливості лабораторії розповіла завідувачка кафедри Наталія Чернящук. За її словами,  лабораторія моніторингу створена для напрацювання практичних навичок студентів в області дослідження різноманітних аномалій (DDOS, Brute Force, ескалація привілеїв і таке інше), які виникають в інфраструктурі підприємства. 

“В лабораторії встановлено вільне програмне забезпечення, а саме Elasticsearch, Kibana, Grafana. Elasticsearch виконує роль бази даних, в якій зберігаються дані. Kibana і Grafana надають користувачеві інтерфейс для візуалізації даних (dashboard), побудови різноманітних запитів, фільтрів. Окремо використовується механізм надсилання сповіщень Grafana (Alert) про аномальну поведінку в інфраструктурі”, - зазначила Наталія Чернящук.

Відтак, використовуючи зазначене програмне забезпечення, студенти навчаться налаштовувати збір даних з кінцевих та проміжних пристроїв в Elasticsearch та аналізувати його. Ці практичні навички будуть корисними в майбутній професії, оскільки дадуть студентам необхідний рівень знань для розслідування інцидентів  кібербезпеки в інфраструктурі, яку вони будуть обслуговувати.

Запрошеним гостем на презентацію був інспектор відділу протидії кіберзлочинам Департаменту кіберполіції Національної поліції України Тарас Басюк. Він розповів про особливості роботи Департаменту, методи, які застосовують при розслідуванні кіберзлочинів, а також про знання, які необхідні, аби стати спеціалістом з кібербезпеки.

Олена Третяк, інформаційний відділ Луцького НТУ

Фото Ілона Карпюк: https://www.facebook.com/media/set/?vanity=LutskNationalTechnicalUnivers...