ЩОБ КОМФОРТНО НАМ ЖИЛОСЯ…

До VIІ Всеукраїнського фестивалю науки (23-25 квітня), присвяченого 150-річчю від дня народження академіка В.Вернадського та приуроченого до професійного свята вчених – Дня науки, кафедра промислового і цивільного будівництва Луцького НТУ провела науково-практичний семінар «Енергоефективність у будівництві», - тема цікава як студентам, так і викладачам, виробничникам.

Доповіді учасників вирізнялися новим та нестандартним підходом до вирішення актуальної проблеми. Серед пропозицій було проведення енергоаудиту існуючих будівель, за результатами якого можлива реконструкція, утеплення, теплоізоляція конструкцій. Масштабності заходу надав виступ гостя з Києва Дениса Ротара, технічного консультанта ТОВ «Сен Гобен Будівельна Продукція Україна». Денис Валерійович продемонстрував нові теплоізоляційні матеріали фірми ISOVER, які пропонує споживачам в усьому світі ця відома компанія. Його виступ викликав жваве обговорення серед будівельників-практиків, зокрема представників ТОВ "Шинака-Україна", ПП "Промбуд-5", ТзОВ "Луцьккомунбуд", ТзОВ "Леся", ТзОВ "Житлобуд-1", ПФ "Енергосервіс", ТОВ "Еліт-буд", ПП "Волиньбудпроект", ТзОВ "Вестбуд", а також працівників проектних організацій з  УДНДІ Містобудування "Діпромісто", "Укрмашпромпроекту", НДІ Проектреконструкція, "Агропроекту".

Головний інженер ПП "Промбуд-5" Богдан Світліковський, випускник Луцького НТУ, запевнив, що продукція представленої торгової марки вже використовується при будівництві житла на Волині. Дані  теплоізоляційні вироби добре зарекомендували себе для покрівель, стін, підлог.

Ольга Ужегова, завідувачка кафедри промислового та цивільного будівництва Луцького НТУ, кандидат технічних наук, доцент, зауважила:

- Проблема теплозбереження є актуальною як в Україні, так і в інших країнах. Кожен гарний господар дбає про заощадження коштів на опалення. Ось чому колектив нашої кафедри, ініціатор проведення семінару, акцентує на цьому увагу. Студенти-дипломники використають отриману технічну інформацію при виконанні дипломних проектів.

Стратегічним напрямком розвитку економіки України є забезпечення раціонального використання енергетичних ресурсів. Для будівельної галузі, для якої ми і готуємо висококваліфікованих спеціалістів, це завдання повинне вирішуватися в першу чергу за рахунок суттєвого зниження витрат тепла на опалення існуючого фонду, а також підвищення теплоізоляційних властивостей огороджувальних конструкцій при сучасному будівництві. В оптимальному вирішенні цієї задачі зацікавлені і користувачі, населення країн.

Тарас Козак, студент 5 курсу ПЦБ факультету будівництва та дизайну,  поділився своїми враженнями про зустріч:

-  Кожна європейська сімя хоче мати гідні умови проживання. Ми усі, без винятку, хотіли б і працювати, відчуваючи себе на роботі затишно і комфортно при мінімальних витратах енергії на опалення і кондиціонування повітря. Під час стажування у Німеччині я спостерігав, наскільки відповідально ставляться усі зацікавлені служби до питання теплоізоляції при здачі об’єктів в експлуатацію. Хотілося б, щоб і в Україні це стало нормою.

… Після закінчення офіційної частини, учасники продовжували обговорення даної теми в університетських аудиторіях. Отож, семінар вдався!

 

Записала Наталія Дмитрієва.

На фото: Учасники семінару.