Сьогодення та перспективи української митниці обговорили у Луцькому НТУ

Сьогодення та перспективи української митниці обговорили у Луцькому НТУ

У стінах Луцького національного технічного університету з нагоди Міжнародного дня митника відбувся тематичний круглий стіл «Українська митниця: сьогодення та перспективи».

Організатором круглого столу виступила кафедра товарознавства та експертизи в митній справі, що нині у складі новоствореного факультету митної справи, матеріалів та технологій.

Серед поважних гостей на заході були присутні: перший заступник начальника Волинської митниці Микола Криворучко,перший заступник начальника Державної міграційної служби України у Волинській області Олександр Пахолюк, агент з митного оформлення та випускник Луцького НТУ Ігор Юхимчук. В онлайн режимі до обговорення долучилися віце-президент Волинської торгово-промислової палати Віталій Киричук, завідувач відділу товарознавчих, гемологічних, економічних, будівельних, земельних досліджень та оціночної діяльності Волинського науково-дослідного експертно-криміналістичного центру МВС України Віктор Серединський.

Перш за все, привітала учасників круглого столу ректор Луцького НТУ Ірина Вахович. Вона подякувала присутнім за небайдужість до освітнього та наукового простору, який дотичний до формування митної політики держави, а також висловила сподівання на плідну взаємодію університету та Волинської митниці.

«Луцький НТУ змінюється радикально, системно та комплексно і одна з цих гарних змін – створення факультету митної справи, матеріалів і технологій. У нас функціонує кафедра товарознавства та експертизи в митній справі, яка уже має свою історію, а тепер виходить на новий рівень. Сьогодні я рада вітати у наших стінах поважних гостей, зокрема Миколу Васильовича Криворучка, з яким ми мали чимало спільних проектів і таких надійних, патріотичних і сильних особистостей в Україні не так багато. Маю сподівання на плідну та цікаву сьогоднішню зустріч та напрацювання спільних ініціатив», - зауважила Ірина Вахович.

Своєю чергою, завідувач кафедри товарознавства та експертизи в митній справі, а також модератор круглого столу Олена Пахолюк ознайомила з діяльністю кафедри та її потенціалом, а також розповіла коротку історію становлення світового митного співробітництва.

«Міжнародне митне співробітництво на сьогоднішній день є одним з ключових факторів, що впливає на торгівлю, розвиток міжнародного транспорту та туризму. Наша кафедра є випусковою та займається підготовкою фахівців в галузі митної справи, торгівлі та товарознавства. Тому ми мали таку нагоду провести  круглий стіл, зібрати усіх дотичних до галузі митної справи та митної політики і розглянути важливі проблемні питання, які сьогодні турбують суспільство», - додає Олена Пахолюк.

Розпочалося обговорення актуальних і проблемних питань у роботі митниці зі спічу першого заступника начальника Волинської митниці Миколи Криворучка. Він, зокрема, зачепив тему  реорганізації територіальних органів Держмитслужби, питання експортної та імпортної діяльності, прагнення до вирішення проблем митниці, зокрема, в частині ліквідації черг на кордоні та відкриття нових пунктів пропуску.

«Кожен з нас перетинає кордон і є дотичним до митних процесів. Міжнародний пункт пропуску «Ягодин» - це пряма дорога до Європейського Союзу. Він ефективно поєднує торгівлю, що відбувається між ЄС і рядом інших країн світу, тут відбуваються транзитні переміщення в напрямку інших держав. Сьогодення, звичайно, потребує створення нових певних умов, ми не повинні відставати як у навчальному процесі, так і в технічному розвитку, щоби якісно та швидко проводити усі митні процедури, які відбуваються. На великий жаль, є певний ряд питань, які ми прагнемо вирішувати і рухатися вперед», - наголошує Микола Криворучко.

Серед актуальних питань, спікер називає створення єдиної митної декларації, яка б видавалася в країні відправлення, що експортує товар і була би уніфікованим документом, із вказаними чіткими характеристиками, кодом товару тощо.

Загальна тенденція, додає головний митник Волині, полягає у тому, що є низка питань, які стосуються міжнародних автомобільних пунктів пропуску:

«Необхідно зробити максимум, аби громадяни не стояли в чергах на митниці і могли перетинати кордон якомога швидше. Тут багато залежить і від місцевого самоврядування і не лише… але в цілому вийти із ситуації своїми силами неможливо. Це, зокрема, побудова нового терміналу, оновлення міжнародних пунктів пропуску, таких як «Устилуг», оновлення технічного оснащення та інше».

Виступ Миколи Криворучка спонукав присутніх на заході до жвавого обговорення актуальних питань і проблем на митниці, а також способів їх ефективного вирішення.

Так, про діяльність агентів з митного оформлення та їх роль при здійсненні експортно-імпортних операцій розповів Віталій Киричук. Він же зачепив проблему зміни митного законодавства, що вагомо впливає на ефективність надання послуг митних агентів громадянам.

Про проблемні питання оформлення документів, необхідних для фізичних осіб при перетині митного кордону доповів Олександр Пахолюк. Він же детально продемонстрував градацію щодо кількості оформлення посвідок на тимчасове та постійне проживання; кількість виданих біометричних паспортів громадянина України, а також документів для виїзду за кордон; схильність українців до виїзду за межі нашої держави та повернення в Україну, згідно з даними щодо кількості виданих дозволів на постійне місце проживання.

Наші гості, які одночасно є стейкхолдерами освітніх програм «Митна справа та торгівля», «Товарознавство та торговельне підприємництво», «Товарознавство та експертиза в митній справі», за якими кафедра ТЕМС здійснює підготовку фахівців, долучилися до обговорення компетентностей, якими повинен володіти сучасний спеціаліст. Вони надали слушні поради, які будуть врахованні при вдосконаленні діючих освітніх програм.

Насамкінець подякувала за цікаву, інформативну, а головне результативну зустріч в.о.декана факультету митної справи, матеріалів і технологій Валентина Ткачук: «Надзвичайно приємно, що ми сьогодні зібралися нарешті в очному форматі, у форматі жвавої дискусії, я дякую усім учасникам. Сьогодні ми переконалися, що обличчя митної служби патріотичне, це наш захисник національних інтересів і ми пишаємося тим, що можемо бути дотичними до розвитку митної, експертної справи і будемо сподіватися на співпрацю».

 

Ілона Карпюк, відділ іміджу та промоції Луцького НТУ

Більше фото тут: https://www.facebook.com/media/set?vanity=LutskNationalTechnicalUniversi...