Співпраця Луцького НТУ із Товариством бузьких голєндрів

Співпраця Луцького НТУ із Товариством бузьких голєндрів

Днями доцент кафедри соціального забезпечення та гуманітарних наук Михайло Костюк завітав до Німеччини із робочим візитом та взяв участь у святкуванні 10-річного ювілею Товариства бузьких голєндрів (Bugholendry e.V.) у містечку Гьорцке. Доцент також долучився й до Міжнародної науково-практичної конференції у місті Нюрнберзі.

Зауважимо, що 8 травня 2018 року у місті Магдебург ректором Луцького НТУ Петром Савчуком був підписаний протокол намірів про співпрацю із Товариством бузьких голєндрів (Bugholendry e.V.) на 2018–2023 рр. Метою підписання угоди став розвиток наукових та культурних зв’язків, спрямованих на вивчення історії та культури етнічної групи голєндрів в Україні. Таким чином, участь доцента Костюка у відзначенні ювілею Товариства стала першим прикладом співпраці у реалізації спільного проекту.

В ході урочистостей, Михайло Костюк передав партнерам вітальну адресу від ректора Луцького НТУ, а також презентував ювілейний журнал, присвячений 10-річній діяльності Товариства та історії бузьких голєндрів. До слова, ювілейне видання було підготовлене доцентом Костюком у співпраці з представниками Товариства та інформаційно-видавничим відділом Луцького НТУ. Своєю чергою, рада Товариства бузьких голєндрів (Bugholendry e.V.) відзначила наукові дослідження доцента з історії бузьких голєндрів та редакторську роботу з підготовки ювілейного журналу грамотою і подарунком.

Під час засідання учасники обговорили питання розробки та реалізації майбутніх проектів співпраці між кафедрою соціального забезпечення та гуманітарних наук Луцького НТУ і Товариством бузьких голєндрів (Bugholendry e.V.).

Зазначимо, що впродовж 29 жовтня – 1 листопада відбулася Міжнародна науково-практична конференція «Культура російських німців як елемент національної ідентичності: проблеми вивчення та збереження», де Михайло Костюк виступив з доповіддю «Форми збереження історичної спадщини етнорегіональної групи волинських німців (70-ті роки ХХ – поч. ХХІ ст.)». Конференція проходила у Нюрнберзі і була організована Баварським культурним центром німців з Росії (BKDR). Під час роботи конференції обговорювались можливості подальшого наукового співробітництва між Баварським культурним центром і кафедрою соціального забезпечення та гуманітарних наук Луцького НТУ у сфері дослідження історії волинських німців.

Доцент кафедри соціального забезпечення та гуманітарних наук Луцького НТУ Михайло Костюк