Студентам ФЕПЕС провели навчання з надання першої медичної допомоги

1–2 квітня 2014 року за сприяння  Луцького національного технічного  університету, Луцької міської організації Товариства Червоного Хреста, а також Добровільного пожежного товариства студентам  факультету екології та приладо-енергетичних систем було організовано навчання з надання першої медичної допомоги.

 

Від своєчасного і правильного надання першої невідкладної (медичної) допомоги залежить не лише успіх подальшого лікування, але інколи і життя постраждалого. Тому важливо, щоб кожна людина вміла правильно і швидко надати першу медичну допомогу тим, хто її потребує. 

Під час навчання з надання першої медичної допомоги студенти отримали чітку інформацію щодо дій у різних ситуаціях, де є постраждалі люди, і здобули навички надання першої допомоги за сучасними Європейськими стандартами.


Юнаки та дівчата мали можливість ознайомитися з загальними правилами надання першої допомоги, основними групами заходів, що її складають, та усвідомити важливість таких навичок для збереження життя людини. Студенти мали змогу власноруч застосувати навички у змодельованій ситуації, що потребує надання першої допомоги, та закріпити вивчену послідовність дій на практиці.


Інструктор Товариства Червоного Хреста Марія Іщик розповіла присутнім про заходи першої медичної допомоги, які надаються людині під час втрати свідомості та продемонструвала на манекені правильну методику непрямого масажу серця. Учасники лекції-тренінгу також змогли самостійно попрактикуватися на манекені у наданні першочергової медичної допомоги.


На завершення занять студентам вручили сертифікати європейського зразка про закінчення курсів Товариства Червоного Хреста України, які діють 3 роки та дають можливість проводити навчання з надання першої медичної допомоги.

Оксана Жадько, лаборант кафедри екології