Студентам Луцького НТУ роз’яснили, чому не можна плагіатити

Студентам Луцького НТУ роз’яснили, чому не можна плагіатити

17 жовтня у стінах Луцького національного технічного університету відбулася презентація «Проекту сприяння академічній доброчесності в Україні» для студентів перших курсів. На заході зібралося декілька сотень допитливих здобувачів освіти.

«Доброго дня шановні першокурсники, ми дуже раді вас бачити! Першою чергою, представлюся. Я є проректором з міжнародної роботи в університеті. Усі питання, що стосуються вашого обміну, навчання закордоном тощо, координуються мною. Сьогодні ми зустрілися з такого приводу: у нас в університеті уже третій рік поспіль діє програма сприяння академічній доброчесності в Україні. Спершу ми ввійшли в десятку закладів вищої освіти по всій країні, що беруть участь в цьому проекті. Детальніше про це сьогодні розповість пані Юлія, але для початку я хочу сказати кілька слів про нашу діяльність за цей період. Так, серед основних досягнень: ми сформували Кодекс честі Луцького НТУ, що сьогодні вам презентують; ввели дисципліну «Основа академічного письма»; провели багато інформаційних кампаній у коледжах та школах; ваші наукові роботи перевіряються на плагіат. Тобто ми працюємо над тим, аби вдосконалювати якість нашої освіти», - розпочала захід проректор з науково-педагогічної роботи Луцького НТУ Валентина Галущак.

Потому слово взяла Юлія Власенко – спеціаліст «SAIUP – Проект сприяння академічній доброчесності в Україні». Насамперед вона розповіла, що ця програма реалізується Американськими Радами з міжнародної освіти за сприяння Міністерства освіти і науки України та підтримки Посольства США в Україні. Мета - застосовувати спільний досвід США і України для розробки та втілення чотирирічного плану заходів, зміст яких полягає у орієнтації та навчанні студентів, викладачів та адміністраторів навчальних закладів України практичної цінності і важливості академічної доброчесності, наданні ресурсів і плану дій задля їхнього тісного залучення до зміцнення академічної доброчесності в освітньому середовищі.

Також спеціаліст проекту зазначила, що плагіат – це протилежне поняття академічній доброчесності. Розповіла вона і про основні чинники, які стимулюють людину до плагіату, самоплагіату, шпаргалок, списування, хабарництва тощо. «Чинячи плагіат, ви навіть порушуєте чинне освітнє законодавство України», - додала вона. Крім того, на заході говорили про важливість та фундаментальні цінності академічної доброчесності. Порушення цих норм впливають і на репутацію. До прикладу, у вересні 2018 року Міністр охорони здоров’я Іспанії Кармен Монтон пішла у відставку після виявлення плагіату в її науковій магістерській роботі, а Міністр оборони Німеччини Карл Теодор фон Гуттенберго змушений був подати у відставку після того, як викрили плагіат у написаній ним докторській дисертації.

Опісля детального опису проекту, до слова запросили студентського координатора проекту з питань академічної доброчесності в Україні у Луцькому НТУ Олександра Канагеєва, який детально розповів присутнім про «Кодекс честі», який нещодавно затвердили в університеті. Нагадаємо, 11 травня, у Луцькому національному технічному університеті відбулося офіційне підписання «Кодексу честі» ректором Петром Савчуком, проректором з науково-педагогічної роботи Валентиною Галущак та студентським координатором проекту Олександром Канагеєвим.

Електронна версія кодексу за посиланням: http://lutsk-ntu.com.ua/uk/kodeks-chesti-luckogo-ntu

Сайт проекту: https://saiup.org.ua/

YouTube канал конкурсу соціальної реклами проекту: https://www.youtube.com/channel/UC9c5TDYVD_NIjiNcqZCGcdQ

Олександра Містюк, інформаційний відділ Луцького НТУ

Більше фото за посиланням: https://www.facebook.com/pg/LutskNationalTechnicalUniversity/photos/?tab...