Студентам та викладачам Луцького НТУ розповіли про стипендіальні програми обміну уряду США

Студентам та викладачам Луцького НТУ розповіли про стипендіальні програми обміну уряду США

У Луцькому національному технічному університеті відбулася зустріч із Координатором консультативного центру мережі Education USA у Києві  Nellie Petlick. Вона розповіла студентам та викладачам про стипендіальні програми обміну уряду США та особливості навчання за океаном.

Передусім привітала учасників заходу проректор із науково-педагогічної роботи Луцького НТУ Олена Ковальчук: «Дуже вдячна, що ви зголосилися взяти участь у консультації щодо навчання у США та можливостей, які надає Посольство Сполучених Штатів Америки. Сьогодні Неллі Петлік розповість про те, які можливості є для українських викладачів та студентів, які існують особливості навчання, обміну чи грантів».

Презентація спікера, головним чином, стосувалася можливостей отримання вищої освіти у США на рівні магістратури та докторантури, а також стипендіальних програм та програм обміну уряду США для студентів, молодих науковців та викладачів.

Неллі Петлік зазначила, що США для навчання обирають не даремно, адже ця країна є лідером за кількістю лауреатів Нобелівської премії. Втім особливість полягає у тому, що більшість із них – народжені за кордоном. Тож це свідчить про те, що Сполучені Штати відкриті для іноземних студентів та молодих науковців і готові забезпечити їх якісною освітою. Крім того, для іноземців важливо визначитися із головною метою навчання у США та кінцевим результатом, який вони прагнуть отримати, а відтак варто вдало обрати заклад вищої освіти і його місце розташування. Це зумовлено тим, що кожен штат має свої потужні компанії різних напрямків, де окрім навчання, студенти чи науковці можуть здобути хорошу практику у провідних компаніях світу.

Тож, Неллі Петлік радить, обираючи коледж чи університет у США, передусім, задуматися про тип закладу (державний або приватний), вартість навчання, вимоги до вступу та особливості програм, аби ці складові відповідали потребам здобувача.

Важливо також, додає спікер, враховувати особливості системи освіти у США. Так, там немає центрального органу управління, натомість є  регіональна та національна акредитація; існує різноманіття програм, які дають змогу обирати коледж та програму, що відповідають вашим потребам; немає національних екзаменів, адже кожен заклад самостійно визначає критерії прийняття студентів.

Загалом, каже координатор, впродовж минулого року у США навчалися понад 1 мільйон іноземних студентів, водночас освіту у Сполучених Штатах здобували майже 3 тисячі українських студентів.  Крім того, у країні функціонують майже 5 тисяч українізованих коледжів.

Координатор зі співробітництва із Американськими радами Христина Хворост підкреслює важливість такої консультаційної допомоги у розширенні студентсько-викладацьких можливостей обміну та міжнародної співпраці: «Ми вдячні за чудові можливості та корисні ресурси, нові орієнтири у розширенні міжнародної співпраці нашого ЗВО та американськими університетами. Дякуємо Неллі Петлик та Education USA за змістовну та інформативну зустріч, а також нові перспективи розвитку. Раді подальшій співпраці».

Варто зазначити, що Education USA – це офіційна мережа Державного департаменту США, тобто є офіційним джерелом інформації щодо вищої освіти. Складається вона із 435 інформаційно-консультативних центрів для іноземних студентів у більш як 180 країнах світу та забезпечує промоцію вищої освіти у США серед студентів, пропонуючи повну та актуальну інформацію про можливості навчання в акредитованих вищих навчальних закладах.

Тож, Неллі Петлік закликає не нехтувати можливостями здобувати освіту за кордоном,цікавитися актуальними для здобувачів програмами і долучатися до спільноти іноземних студентів США, аби отримати масу можливостей та професійних перспектив.

Ілона Карпюк, інформаційний відділ Луцького НТУ