Студенти факультету обліку та фінансів прослухали лекцію з профілактики туберкульозу

У квітні місяці 2013 року лікар-рентгенолог Волинського туберкульозного диспансеру Головко Г. С. провела для студентів факультету обліку та фінансів Луцького НТУ лекції на тему «Профілактика туберкульозу».

Головко Г. С. наголосила, що туберкульоз не є лише медичною проблемою, а це проблема і соціальна, вона віддзеркалює соціально-економічний стан країни, культурно-освітній рівень, благополуччя населення та ступінь розвитку охорони здоров’я. Епідемія туберкульозу в Україні зареєстрована з 1995 року. Нині ситуація щодо цього недугу є досить складною і викликає велике занепокоєння, оскільки стала найпоширенішою інфекційною хворобою, займаючи перше місце в структурі смертності людей від інфекційної патології. Крім того, туберкульоз в Україні значно помолодшав.

Головко Г. С. підкреслила, що на Волині упродовж 2012 року рівень захворюваності за всіма формами активного туберкульозу знизився і становив 51,55 на 100 тисяч мешканців, в той час як на рівні держави цей показник становив 68,1. Проте, говорити про спад епідемії туберкульозу не варто, проблема все ще існує, тому необхідно стежити за своїм здоров’ям та регулярно робити флюорографію.

Також лектор розповіла студентам про можливі шляхи захворювання туберкульозом (повітряно-пиловий, повітряно-крапельний, через побутові предмети, їжу тощо), симптоми цієї хвороби (стійкий кашель, підвищена температура тіла, потовиділення, втрата апетиту тощо) та нові методи профілактики і лікування туберкульозу.

На завершення лекції лікар-рентгенолог Головко Г. С. наголосила студентам, що найкраща профілактика туберкульозу – це здоровий спосіб життя, сон, відпочинок, заняття спортом та своєчасне обстеження.

Наприкінці лекції студенти отримали відповіді на усі запитання, що їх цікавили.