Студенти кафедри екології взяли участь у семінарі з енергозбереження

Студенти кафедри екології взяли участь у семінарі з енергозбереження

У рамках проведення освітніх заходів до «Днів Європи в Україні» в читальному залі ВДОУНБ імені Олени Пчілки відбувся семінар на тему «Енергозбереження EU vs енергозбереження UA», організований Волинською обласною громадською організацією «Фундація розвитку громад». Студенти кафедри екології Луцького НТУ долучилися до заходу як слухачі і як доповідачі.

Метою семінару є підвищення обізнаності волинської молоді про методи впровадження енергозберігаючих технологій у ЄС та Україні, а також про можливості нашої держави розвиватися у напрямку енергозбереження за програмами сталого розвитку.

На початку зустрічі студентка IV курсу кафедри екології, керівник екопроекту ВОГО «Фундація розвитку громад» Катерина Бабінчук розповіла про використання енергозберігаючих технологій в країнах ЄС. Зокрема, вона зауважила, що найскладнішою ситуацією в Україні щодо ефективності використання енергії залишається ситуація справ у житлово-комунальному комплексі, де зношені теплові та водопостачальні станції працюють з низьким ККД і здійснюють постачання через такі ж зношені мережі. Також було зазначено, що загострення проблем енергоресурсів і конкурентної боротьби та посилення зв`язку політики з економікою поставили питання енергетичної безпеки країн ЄС на рівень загальноєвропейського.

Спеціаліст з питання енергозбереження у Волинській області Костянтин Патракаєв детально розповів про те, як потрібно змінювати підхід до проблеми в Україні. За його словами, українці повинні перебудовувати будинки за системою ЄС, приєднуватися до міжнародних програм і спільнот, розробляти план моніторингу державних структур, аналізувати отримані дані та впроваджувати енергозберігаючі технології. Також він підкреслив, що є міські програми, які дозволяють реорганізувати енергетичні мережі за невеликі кошти. Крім того, планується реконструкція тепломереж у Луцьку за рахунок гранту та кредиту від МБРР.

Оксана Жадько, лаборант кафедри екології