Студенти Луцького НТУ дізналися, де і як виготовляються іграшки європейської якості

Студенти Луцького НТУ дізналися, де і як виготовляються іграшки європейської якості

27 березня 2018 року студенти Луцького НТУ спеціальності «Технології легкої промисловості» та «Галузеве машинобудування» разом з викладачами Людмилою Назарчук та Галиною Єфімчук відвідали виробництво дитячих іграшок та одягу відомого підприємства «Тигрес», що розташоване у селі Липини Луцького району.

На підприємстві виготовляють близько 5 мільйонів виробів на рік. Всі вони відповідають європейським стандартам та екологічно безпечні, адже під час виробництва використовують барвники європейського походження та якісну сировину. А ще іграшки привітні та добрі, бо виробники прагнуть, аби завжди посміхалися діти, які мають від 2 до 102 років.

Надія Сенюк провела екскурсію на підприємстві для студентів Луцького НТУ, щоб ті мали змогу дізнатися, як на «Тигресі» створюють українські іграшки, які потім продають більше ніж у 60 країнах світу.

А все починалося у 1995 році з невеличкого магазину. На «Тигресі» виготовляють не лише м’яконабивні і пластмасові іграшки, а й постільну білизну та дитячий одяг. Зараз підприємство – одне з найбільших в Україні дистриб’юторів та виробників пластмасових і м’яких іграшок, в асортименті якого понад 150 позицій.

Ідея іграшки народжується в уяві дизайнера. Тоді цю ідею переносять на папір. Роблять спочатку одну іграшку – це зразок-еталон, а потім з’являється ціла партія. Дизайнер до 15 днів може розробляти іграшку. У швейному цеху працівники за допомогою електроножів викроюють деталі, а потім швеї їх зшивать.

Іграшки наповнюють силіконізованим волокном – це один з найсучасніших синтетичних наповнювачів, який швидко приймає свою звичайну форму після будь-яких дій, не викликає алергічних реакцій, не вбирає сторонніх запахів і добре піддається пранню. Його виготовляють з пластикових пляшок. Підприємство закупляє волокно, далі на виробництві за допомогою спеціальних машин розпушують та наповнюють вироби.

«Тигрес» підписав контракт із «Disney», тому тут шиють «Міккі Маусів». А ще компанія – ліцензіат «Tigres by Andre Tan», «Little Mole», «Mercedes-Benz».

Наприкінці 2011 року розпочали виготовляти пластмасові іграшки за допомогою видувних машин та автоматів австрійського виробника «ENGEL». На них у Європі виробляють медичне обладнання. Виробництво для працівників є безпечним.

Екскурсанти отримали цікаву інформацію, компетентні відповіді на поставлені запитання і незабутні враження.

Сучасні технології виробництва та обладнання, досконала організація виробничих процесів, високі соціальні стандарти та стимули до саморозвитку працівників, а ще й можливості працевлаштування, викликали особливе зацікавлення у студентів.

На «Тигресі» переконані, що усмішка – це найсильніша зброя і тому радять завжди посміхатися.

 


Кафедра Галузевого машинобудування