Студенти Луцького НТУ – на олімпіаді з механотроніки

Студенти Луцького НТУ – на олімпіаді з механотроніки

З 19 по 21 листопада 2014 року в НТУУ «Київському політехнічному інституті» проводилася VI Всеукраїнська олімпіада «Механотроніка в машинобудуванні», в якій брали участь 14 команд з різних технічних університетів України. Луцький НТУ представляла команда технологічного факультету: в команду увійшли Сніжко Роман (гр.ТМ-41), Лютко Ярослав (гр.ТМ-41), Степанюк Юрій (гр.ТМ-51), Воінков Денис (гр.ТМм-51) керівник – асистент кафедри комп’ютерне програмування верстатів та технології машинобудування Наталія Гулієва.

У напруженій боротьбі команда Луцького НТУ виконала всі завдання (з пневматики, електропневматики, програмуванні контролерів в електропневматичних і електрогідравлічних системах) і довела їх працездатність на стендах фірми «FESTO».

Фірма «FESTO» є лідером механотроніки у світі. Вона співпрацює з НТУУ «Київським політехнічним інститутом» вже більше 10-ти років, а також відкриває спеціалізації, бере участь у міжнародних семінарах і конференціях, студентських виставках-конкурсах (Польщі, Естонії, Німеччині, Литві, Україні) та ін.

Механотроніка – галузь науки і техніки, фахівці якої займаються створенням і експлуатацією машин, агрегатів і систем, механічний рух у яких скеровується за допомогою комп’ютерних технологій та інтелектуальних систем. Базується на синтезі механіки, електроніки. інформатики та теорії автоматичного управління.

Олімпійська дистанція складалася з чотирьох задач по 1,5 години кожна. Їх об’єднало певне практичне спрямування – розв’язок задачі автоматизованого виробництва, якого саме – всі команди отримали за жеребкуванням. На кожному відрізку команди долали чотири бар’єри: розробляли систему, складали її на універсальному стенді, налагоджували і відпрацьовували цикл. Журі оцінило, як новостворена система виконує всі умови завдання. Фіксувались швидкість і якість. Правилами змагань підтримувався жорсткий темп: щойно закінчувався термін етапу, як вимикалось живлення всього обладнання. По закінченню змагань журі побачило кілька десятків автоматизованих систем, які рухались згідно поставлених задач.

Емоційний підйом командних змагань був відчутний в настрої студентів і впродовж перегонів у особистому заліку. На одному подиху, з втомленого погляду переможців – дуже тяжкому, вони дісталися фінішу. По закінченню змагань команда Луцького НТУ була нагороджена грамотами учасників, а керівник Наталія Гулієва – грамотою за вагомий внесок у проведенні VI Всеукраїнської олімпіади «Механотроніка в машинобудуванні» 2014р.

Вітаємо всіх учасників олімпіади, яка проводиться з практикою сучасного обладнання та допомагає у вирішенні актуальних завдань автоматизації виробництва на основі пневматики і гідравліки, сприяє підготовці інженерних кадрів високої кваліфікації.

 

 

 

Олександр Повстяной,

доцент кафедри КПВ та ТМ