Студенти Луцького НТУ оцінили вплив COVID-19 на готельну індустрію України

Студенти Луцького НТУ оцінили вплив COVID-19 на готельну індустрію України

Студенти ОП «Готельно-ресторанна справа» долучились до обговорення проблем впливу COVID-19 на готельну індустрію України.

Студенти Юлія Гринчук, Аліна Демусь, Ілона Калькова, Сергій Сумар та інші, а також доц. Оксана Громик, на запрошення Державного агентства розвитку туризму України, 20 січня взяли участь у пресконференції на тему: «Оцінка впливу COVID-19 на готельну індустрію України, присвячена результатам дослідження Асоціації Готелів України (UHRA)». 

Голова Державного агентства розвитку туризму України Мар’яна Олеськів зазначила, що торік туризм зазнав значних втрат. Зокрема, збитки в галузі по всьому світу сягнули щонайменше 800 млрд доларів. Лише в Україні туризм втратив близько 60 млрд грн, зокрема, основну частку становив саме готельний бізнес.

Студенти дізналися, що для сприяння детінізації туристичного бізнесу та вирішення питання несплати ним податків, у 2020 році відбулося зниження ставки ПДВ для готелів до 7%. Олеськів підсумувала: «Для Державного агентства одним із пріоритетів на цей рік є створення Єдиного туристичного реєстру, що дасть змогу нам отримувати статистичні дані на щомісячній основі».

Захоплюючою для студентів була демонстрація презентації результатів дослідження Ukrainian Hotel & Resort Association (UHRA), в межах якого опитали 122 готелі. Іван Лунь змістовно зауважив, що переважна більшість опитаних (90%) підтвердили загальний спад рівня виручки свого готелю у 2020 році. 

Керівник UHRA наголосив, що задля боротьби з наслідками пандемії, готелі впроваджували різні інновації у роботі своїх закладів. Для студентів це стало вагомою можливістю для формування своїх професійних компетентностей. 

Доцент кафедри туризму та готельно-ресторанної справи Оксана Громик