Студенти Луцького НТУ відвідали ювілейну Зимову школу урбаністики

Студенти Луцького НТУ відвідали ювілейну Зимову школу урбаністики

Цього року студенти кафедри будівництва та цивільної інженерії спеціалізації «Міське будівництво та господарство» Луцького НТУ стали учасниками п’ятої, ювілейної зимової Школи урбаністики. Вона проходила у стінах Харківського національного університету міського господарства імені О.М.Бекетова. «Школа урбаністики» – спільний міжнародний проект, що передбачає заходи, які вже стали традиційними для української містобудівної науково-освітньої спільноти.

Зокрема, з 27 січня по 3 лютого 2019 року студентки 4 та 3 курсу Дар’я Білоус та Софія Ляшук успішно пройшли проектно-навчальний курс «Інтегроване просторове та транспортне планування». Це були незабутні 7 днів, сповнених пізнавальними лекціями, новими знайомствами, шаленими емоціями та нестандартним підходом до роботи.

Лектори та ментори груп – це закордонні спеціалісти і вітчизняні фахівці, які увесь тиждень пліч-о-пліч зі студентами створювали нові неперевершені концепції та ділилися власним досвідом.

«Знайомство з Харковом відбулося у поєднанні з виїздом на локацію майбутнього проекту, разом з цим відбулася невелика екскурсія містом, під час якої всі змогли поринути в атмосферу, на правду, чарівного міста. А реальна оцінка об’єктів планування додала ще більшої цікавості до роботи. Аналіз реальних об’єктів, зонування території, виявлення конфліктів відбувалося згідно німецького кодексу планування. Після цього креативні ідеї кожного учасника школи доповнювали ескізи чимось новим, нестандартним і об’єднувалися у щось ексклюзивне.

Зимова школа урбаністики навчила нас креативно мислити, шукати нові виходи зі складних ситуацій, об’єднувати ідеї та працювати експериментальними методами у проектуванні публічних проектів.

Зимова школа об’єднала студентів з 12 ЗВО і дала змогу вкотре переконатися у правильності вибору спеціальності міського будівництва та господарства. Вдалося ще раз підтвердити, що МБГ- це не лише спеціальність, професія, а величезна, дуже дружна сімя, для якої не існує  кордонів, яка об’єднує надзвичайно багато студентів та викладачів. Школа дозволяє розкриватись.

Безмежно вдячні асистенту кафедри Верешку Олегу Вікторовичу, який всі ці 7 днів був поруч, завжди допомагав мудрими порадами та працював разом з нами, не давав опускати руки, підтримував та був справжнім другом. Слова вдячності хочеться висловити також викладачам та організаторам, які подарували незабутні емоції», – діляться враженнями Дар’я та Софія.

Даря Білоус та Софія Ляшук