Студенти-першокурсники Луцького НТУ – у науково-дослідній будівельній лабораторії

Студенти-першокурсники Луцького НТУ – у науково-дослідній будівельній лабораторії

В рамках вивчення дисципліни «Вступ до будівельної справи» студенти першого курсу спеціальності «Будівництво та цивільна інженерія» факультету будівництва та дизайну відвідали науково-дослідну будівельну лабораторію.

Лабораторія, завідувачем якої є Жежерун Василь Дмитрович, призначена для забезпечення навчального процесу та організації проведення практичного навчання студентів з дисциплін будівельного профілю, проведення науково-дослідних і випробувальних робіт з контролю якості будівельних матеріалів і конструкцій, а також для надання лабораторних послуг фізичним і юридичним особам.

В будівельній лабораторії студенти старших курсів проводять дослідження при написанні наукових робіт та безпосередньо приймають участь у  виконанні  реальних замовлень з випробовування будівельних матеріалів.

Зокрема, магістрант Юшак Богдан ознайомив студентів з випробувальною технікою, яка є в лабораторії: гідравлічні преси П-10, ПСУ-250, ПСУ-125, ПСУ-10, ИП-1000, розривна машина УММ-50, тензометрична станція, морозильна камера, сушильні шафи, прилади для визначення деформацій конструкцій, встановлення захисного шару бетону та наявності і розташування арматури (ИЗС-10Н), прилад неруйнівного контролю міцності склерометр (молоток) Шмідта.

Під керівництвом відповідального за роботу обладнання Січиокна Євгена Андрійовича студенти провели випробування цегли на міцність на гідравлічному пресі ПСУ-125.

Юшак Богдан відмітив, що усі основні засоби вимірювальної техніки та допоміжні засоби вимірювань проходять щорічну повірку та атестацію в державних центрах стандартизації, метрології та сертифікації. Обслуговування випробувальної техніки та проведення випробувань забезпечується персоналом лабораторії.

По всіх видах випробувань науково-дослідна лабораторія забезпечена діючими нормативними документами (ДСТУ, ДБН, ТУ), які встановлюють вимоги до продукції, що випробовується, та методи її випробувань. Крім нормативної документації є довідково-методична література.

 Кафедра БЦІ

Дзюбинська О.В.