Студенти-технологи Луцького НТУ перемогли у конкурсі молодих дизайнерів

Студенти-технологи Луцького НТУ перемогли у конкурсі молодих дизайнерів

Країна, людство, катастрофа…
Забруднення і небуття…
Старим речам даємо знову
Вже вкотре ми нове життя.
Все в світі можна ще змінити,
Знайти у всьому позитив,
Старе в нове перетворити
Застосувавши креатив.
Країна, людство і надія,
Кипить відроджене життя…
Краса, безпека, нова мрія
Із купи зайвого сміття.

В Київському національному університеті технологій та дизайну, за підтримки Міністерства освіти і науки України, вже традиційно відбувся ХІХ Міжнародний конкурс молодих дизайнерів «Печерські каштани». Творча концепція цьогорічного конкурсу – «Усвідомлена мода» (Sustainable fashion) – напрям у моді, покликаний стримати надмірне споживання суспільством ресурсів планети, а також закликає людство більш вдумливо і свідомо використовувати багатства нашої екосистеми в тому числі і одяг, взуття, тощо.

У цьому році організатори вирішили розширити модний світогляд і додали номінацію Eco-fashion з надією, що вона зацікавить дизайнерів та приверне увагу громадськості до нагальних екологічних проблем нашої країни та світу. Номінація Еко-мода (Eco-fashion) – це виробництво продуктів масового споживання, які є переробленими або штучно створеними матеріалами.

Відтак, під керівництвом к.т.н., доцента кафедри галузевого машинобудування та лісового господарства Луцького НТУ Галини Єфімчук та к.мист., доцента кафедри дизайну та архітектури Марії Назарчук студенти ІІ курсу спеціальності Технології легкої промисловості Юлія Жук та Любов Метельська вирішили спробувати свої сили саме в цій номінації. Саме з метою привернення уваги до проблем забруднення довкілля і щоб продемонструвати, що матеріали, які ми звикли зазвичай викидати, можна використовувати для виготовлення аксесуарів, була створена колекція «kArtilen» з використанням картону, поліетилену, сухоцвітів, лляних матеріалів тощо.

В результаті жорсткого півфінального відбору за оцінками висококваліфікованого журі колекція спершу увійшла до фіналу, а потому виборола І місце у своїй номінації. Цьогорічний фінал конкурсу проводився на базі Театрально-концертного комплексу «Freedom Hall».

Вітаємо авторів колекції із високою нагородою, бажаємо подальших успіхів на фешн-ниві на наснаги на нові звершення!

Доцент кафедри галузевого машинобудування та лісового господарства Луцького НТУ Галина Єфімчук