Студентів ФЕТЕ ознайомили із «Цуманською пущею»

Студентів ФЕТЕ ознайомили із «Цуманською пущею»

На факультеті екології, туризму і електроінженерії відбулася презентація Ківерцівського національного природного парку «Цуманська пуща», присвячена святкуванню двадцятої річниці ФЕТЕ. Зауважимо, що національний заповідник уже декілька років є партнером Луцького НТУ у сфері екологічної освіти та екотуризму.

Про природну та історичну спадщину «Цуманської пущі», її різноманіття і те, як це вписується в рамки розвитку місцевого екотуризму розповіли працівники заповідника.

Знайомство із парком розпочав начальник відділу еколого-освітньої та рекреаційної роботи Павло Савчук. Він розповів студентам про гостру необхідність зберігати, розширювати і розвивати такі та інші подібні комплекси, адже статистика свідчить: Україна суттєво втрачає природні ресурси. Так Савчук закцентував, що через халатне ставлення до природи, її знищення в промислових цілях та глобальне забруднення, нам може загрожувати значне вимирання тваринних і рослинних видів, а також проблема нестачі прісної води. Доповідач закликав студентів зважати на це і всіма можливими способами допомагати природі зберегти свою різноманітність та функціональність.
«Я до чого це веду? Наукою доведено, що ви - останнє покоління, яке може щось змінити», - наголосив Павло Савчук.

Наступною взяла слово Юлія Грицюк, заступник начальника відділу Ківерцівського національного природного парку «Цуманська пуща». Вона коротко ознайомила присутніх із найяскравішими видами рослинного і тваринного світу заповідника, продемонструвала фото та розповіла про перспективи екотуризму.

Ближче з досягненнями працівників національного парку у сфері екологічного туризму та концепцією його розвитку на Волині познайомив провідний фахівець з рекреації «Цуманської пущі» Максим Нечипорук: «Напрямок, так званого, «зеленого» туризму суттєво популяризується у всьому світі і уже набирає обертів розвитку в Україні. Можна припустити, що це відбувається через певну «заїждженість» інших туристичних напрямків. Людям завжди цікаво пізнавати щось нове. Тому на цій хвилі ми теж намагаємося розвивати екотуризм, доносити його актуальність, адже найбільшою перевагою є те, що такий вид розваг абсолютно не шкодить природі. А сьогодні це питання - надважливе». Також Максим розповів, що наразі уже розробляється 12 туристичних маршрутів, проведено понад 35 заходів: велозабіги, водні походи, екстремальні природницькі перегони зимові табори, тощо.

Наприкінці працівники заповідника зауважили, що їм дуже подобається співпраця із факультетом екології, туризму та електроінженерії Луцького НТУ і наголосили: «Ми дійсно чекаємо на спеціалістів саме із кафедри екології і туризму, адже наш відділ потребує допомоги у маркуванні туристичних маршрутів, оформленні візит-центру, проведенні розрахунків по рекреаційному навантаженні та багато інших важливих справ, де потрібен свіжий молодий погляд і підхід».

Олена Третяк, інформаційний відділ Луцького НТУ

Більше фото тут: https://www.facebook.com/pg/LutskNationalTechnicalUniversity/photos/?tab=album&album_id=1204909782996403