Студентів Луцького НТУ навчали пробуджувати в собі силу лідерства

Студентів Луцького НТУ навчали пробуджувати в собі силу лідерства

Для студентів факультету бізнесу Луцького НТУ влаштували унікальний дискусійний клуб «Роль лідерства в системі управління персоналом». Унікальність заходу полягає у тому, що юні бізнесмени мали нагоду повчитися особливостям лідерства у досвідченого тренера Бізнес-академії практичного менеджменту Олега Рабочаускаса.

Представила гостей заходу та акцентувала увагу на важливості теми лідерства кандидат економічних наук, доцент кафедри економіки Ірина Шубала: «Це цікава тема, яка формує нас як керівників, а бізнес тренери допоможуть зрозуміти, якими навиками ми повинні володіти, щоб бути лідером та які особисті якості нам допоможуть розкритися».

Потому директор Бізнес-академії PMBA Тетяна Репницька розповіла про діяльність академії та зауважила на тому, що найбільшою запорукою успіху є безперервний процес навчання.

«Я навчалася у Луцькому НТУ і закінчила університет на відмінно. Можу впевнено сказати, що цей університет дає шлях до успіху, тому якщо ти прагнеш стати лідером, то ти обрав правильний начальний заклад. Нині я керую бізнес-академією практичного менеджменту – це академія, яка 11 тому починала свій шлях як корпоративний університет великої корпорації «VolWest Group» і вже понад 10 років ми працюємо на ринку бізнес освіти не лише Волині, але й долучаємо інші регіони України. Навчання - це безперервний процес, а навчання протягом усього життя – це запорука вашого успіху», - звернулася до студентів спікер.

На початку лекції, Олег Рабочаускас запитав у студентів: «Які є аспекти лідерства, з чого воно починається?». Почувши відповіді молоді, спікер продовжив: «Лідером можна народитися і лідером можна стати. Це основне, що ви маєте знати, адже ви йдете у велике життя, ви йдете творити країну. Ви повинні повірити  у це і виявляти бажання щось змінювати. Можна змусити себе зробити будь-яку справу, але неможливо змусити себе захотіти чогось. Через «не хочу» нічого не вийде. Треба прагнути щось змінювати у житті».

Бізнес-тренер підкреслює, що лідером можна стати, адже не усіх Бог міг наділити від народження правильними, глибокими навиками лідерства, але він дав можливість усім навчатися.

«Якщо ми навчаємося, то можемо лідерами стати. Питання в генерації вашого мозку, бо якщо ви спробуєте стати справжнім лідером, підете у велике життя, ви одразу відчуєте певний тиск: з одногу боку ви будете комусь заважати, з іншого – вас будуть підтримувати. Коли людина йде на злам тиску, коли вона має більшу ціль, ніж може вмістити у власну реальність, тоді за цією людиною підуть», - додав тренер.

Саме тоді, коли людина стикнеться із опором, тиском, низкою проблем, вона задаватиметься питанням: «Навіщо мені усе це?». Але лише даючи відповідь на нього, ми зможемо досягнути істини у тому, хто ми і що ми робимо для цього світу.

Потому Олег Рабочаускас продемонстрував присутнім відео ролик, у якому йшлося про те, з чого ж починається лідерство і чи не основним його маседжем стало те, що будь-кий лідер повинен мати надійну команду, адже лише в дусі віри та підтримки можна досягнути успіху. Навіть якщо мова йде про конкуренцію всередині команди – це теж хороший стимул для розвитку.

Загалом тренінг тривав у невимушеній обстановці, коли кожен із його учасників міг висловити власне бачення лідерства, його особистісне сприйняття і шляхи досягнення, але як і будь-який коштовний камінь, що потребує огранки, так і сприйняття лідерства в усвідомленні молоді потребує правильного спрямування. Аби не загубити власних амбіцій, аби не втратити довіру оточуючих, аби не залишитися на самоті із не досягнутими мріями, варто пам’ятати, що лідерство ніколи не відбудеться без надійної команди. Лише спільним шляхом, але за мудрого керівництва лідера можна досягнути справжніх висот.

«Основний критерій лідерства – це кількість учнів, які володіють навиками лідера, а не просто послідовники або помічники», - резюмує бізнес тренер. І насамкінець вкотре наголошує: «Лідером можна народитися, але лідером можна стати, головне – захотіти щось змінити».

Ілона Карпюк, інформаційний відділ Луцького НТУ