Студентів Луцького НТУ навчатимуть на сучасному програмному забезпеченні Assyst

Студентів Луцького НТУ навчатимуть на сучасному програмному забезпеченні Assyst

Впровадження сучасного програмного забезпечення у Луцькому НТУ обговорювали під час робочої зустрічі ректор ЗВО Петро Савчук та генеральний директор ТОВ «Центр швейного обладнання» Олександр Скоробогатий.

Відтак, партнери напрацювали дорожню карту та підписали меморандум про впровадження програмного забезпечення Assyst в навчальний цикл підготовки фахівців з легкої промисловості та дизайну одягу у Луцькому НТУ.

Планують презентувати оновлену аудиторію та продемонструвати можливості використання програмного забезпечення уже в вересні цього року.

Варто зазначити, що спеціальність «Технології легкої промисловості» у Луцькому НТУ була відкрита нещодавно і нині керівництво ЗВО та викладачі кафедри активно залучають до спільної роботи підприємства-партнерів, які могли б поставили вимоги щодо тих знань та навиків, якими повинні володіти випускники, а також спільно впроваджувати сучасні технології у навчальний процес.

Що стосується компанії Assyst GMBH (https://assyst-cis.com/) (Німеччина) – це світовий лідер в області розробки інтегрованих технологічних рішень для швейної промисловості, клієнтами якої є більше 250 провідних світових брендів індустрії моди. Компанія є німецьким розробником програмного забезпечення, що використовується не лише у швейній індустрії, але й в меблевій і авіа сфері, тобто там, де можна будь-що конструювати.

Програмне забезпечення поділяється на кілька блоків, в залежності від функцій та запланованих робіт. Так, CAD.Assyst дозволяє формувати базові лекала, з можливістю їх моделювання і технічного розмноження. Натомість, LAY.Assyst – програмне забезпечення для ефективного формування розкладок з урахуванням технічних характеристик матеріалу та його дефектів. Перше програмне забезпечення включає більше 350 практичних інструментів для завдань проектування, зокрема: швидке створення та модифікація лекал; створення кількох варіантів одного лекала; реалістичне відображення кольору та текстури матеріалу; автоматична інтеграція з 3D візуалізатором Vidya.Assyst. Останнє програмне забезпечення створене саме для 3D-симуляції матеріалів, виробів та навіть людей. Воно включає більше 185 нових можливостей моделювання одягу, наприклад: рухомі аватари, які можуть займати будь-яке положення тіла; створення аплікацій, ґудзиків, імітація швів та декоративних стібків; створення віртуальної студії з візуалізацією реального освітлення, фону тощо; точна симуляція драпіровок, складок, прилягання до тіла, а також інтерактивна робота, тобто підняття коміру, застібання ґудзиків і т.п.

Крім того, програмування має веб-платформу для автоматичного створення розкладок з оптимальною ефективністю за дуже короткий час, а також платформу для автоматичного розрахунку виробничих замовлень і формування інструкцій для розкрійного цеху. Компанія також пропонує програмування для комплексного планування ресурсів підприємств для ефективної організації, управління і розвитку виробництва; для управління життєвим циклом продукту від розробки до готового виробу.

Цікавою новітньою розробкою є 3D сканери тіла, які використовуються для збору інформації про виміри людського тіла. Сканери мають більше 150 переваг для оптимізації робочих процесів, це зокрема, автоматичне визначення понад 150 розмірних ознак; сканування різноманітних положень тіла; віртуальна примірка; індивідуальне моделювання і конструювання речей тощо.

Що стосується подальших розробок, компанія Assyst бачить майбутнє за повною віртуалізацією, а відтак актуальним стає створення віртуального магазину, де клієнт зможе обрати для себе одяг, приміряти його, випробувати у русі тощо.

В результаті перемовин, Петро Савчук та Олександр Скоробогатий дійшли згоди щодо необхідності підготовки комп’ютерної техніки та облаштування відповідної аудиторії. Натомість представники компанії обіцяють вчасно встановити програмне забезпечення, аби уже в вересні офіційно презентувати навчальну програму для студентів.

Ілона Карпюк, інформаційний відділ Луцького НТУ